Як нові виклики показують нові життєві шляхи

Світлана Власенко з Чернігова має економічну освіту і все життя працювала на звичайних роботах. Але її справжнім захопленням були собаки. Тому у неї був власний невеликий розплідник пуделів, яких, звичайно, треба було доглядати. Розташовувався він на власному подвір`ї її приватного будинку на околиці Чернігова.
У перші години повномасштабного вторгення до рідного дому з`їхались діти з внуками, інші родичі та знайомі. Усі думали, що в приватному будинку буде безпечніше, ніж у багатоповерхівках в центрі міста. Однак після 10 днів у підвалі, коли довкола почались масові пожежі, стало зрозуміло, що треба рятуватись.
Діти виїхали в Європу, а Світлана з чоловіком, побувши трохи в Ужгороді, поїхали в Черкаську область до родичів. Про те що її будино зруйновано Світлані повідомив брат, який залишався в Чернігові. І хоча діти кликали до себе, Світлана з чоловіком вирішили повертатись додому і відбудовувати свій дім.
Життя, зруйноване війною, поставило нові виклики. Окрім відбудови дому, яку робили самотужки, раптом з`ясувалось – з Чернігова виїхало багато різних фазівців, в тому числі і грумери, які швидко і вдало влаштувались у ЄС. Тож Світлані, яка раніше тільки допомагала фахівцям чепурити своїх собак, довелось мити, стригти, чесати і робити багато іншого самотужки. Виявилося, що у неї все добре виходить! Так з`явилась ідея відкрити власну грумерську майстерню.
Дізнавшись про бізнес-школу Sea-Wee, що діє в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», Світлана зрозуміла що це – її шанс на реалізацію ідеї. Подалась на навчання, написала гарний бізнес-план і за кошти гранту закупила спеціальну ванну для тварин, стіл для грумінгу та інші необхідні інструменти.
Тепер, натхненно говорить Світлана, з чудовим професійним обладнанням у неї з`явилось багато ідей та планів щодо розвитку бізнесу. Тим більше, що на ринку зараз реально великий попит на такі послуги, а конкуренції майже немає.
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 03 липня 2025