Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Підлітки Сум дискутують про те, яку ініціативу реалізувати у громаді

 У межах проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» у Сумах відбулася друга зустріч з підлітками на тему «Генеруємо ідеї для підліткових ініціатив, визначаємо пріоритети».

Учасники дуже активно пропонували ідеї для ініціатив, які хотіли б реалізовувати в громаді, з урахуванням як власних підліткових потреб, так і інтересів розвитку громади. Перелік запропонованих тем зашкалював – їх було більше двадцяти!!!

Для ефективної роботи підлітки, об’єднавшись у групи, сформували рейтинг питань, які їх найбільше турбують. Потім визначили найбільш актуальні теми для більшості. Пріоритетні напрямки  визначили з допомогою вправи «Діамант» і хоча була гаряча дискусія, саме так і народжується істина!  

Учасниці і учасники зустрічі дійшли згоди, що найважливішими наразі є ініціативи, які стосуються безпеки і розуміння себе. Також підлітки хочуть мати більше можливостей для «живої» комунікації і зустрічей. Ще у них є потреба у сексуальній просвіті, розвитку критичного мислення  та багато іншого.     

 Крім того підлітки ознайомилися з кращими практиками молодіжної роботи за 2017-2022 роки, оцінили їх пріоритетність та затребуваність після повномасштабного вторгнення росії в Україну. У цілому ж вся зустріч сприяла тому, щоб сформувати у підлітків впевненість у можливостях впливу на рішення, які стосуються їхніх інтересів, а також розвитку громади. Поряд з цим зустріч стала гарним майданчиком для комунікації, на брак якої нарікають сучасні підлітки.

Наступна зустріч буде спрямована на обговорення обраних варіантів для їх реалізації у Сумській громаді.   

Нагадаємо, що тренінги для підлітків проходять в усіх регіонах, де реалізується проєкт. Учасникам пояснюють їхні права на участь у житті громади, де вони мешкають і про їхнє право бути почутими дорослими. Крім того, дітей вчать виявляти проблеми громад, визначати які з цих проблем важливі саме для них і шукати шляхи їх вирішення.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» реалізується ЖКУ у Сумській, Запорізькій, Херсонській/Миколаївській, Київській областях та в місті Києві.

У межах проєкту надається первинна психологічна допомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активностей, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.

Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.


Джерело: Жіночий консорціум України 22 лютого 2024


Тегигромада,   дискусія,   ініціатива

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.