Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Організація

Хто ми:

Всеукраїнська громадська організація «Жіночий консорціум України» заснована влітку 2001 року. Передумовою її заснування був активний розвиток великої кількості жіночих організацій національного та місцевого значення, які мали на меті вирішення соціальних важливих проблем, пов’язаних із дотриманням прав жінок та дітей та недостатньою спроможністю жінок у суспільному, політичному та економічному житті країни.


Наша місія:
Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні

Наша мета:
Це вирішення актуальних проблем у сфері ґендерної рівності та реалізації прав дитини, через адвокатування та ефективну співпрацю з державними та недержавними організаціями, а також широке залучення місцевих громад та інституцій

На сьогодні Жіночий консорціум налічує 15 обласних осередків та 25 жіночих громадських організацій практично в кожній із областей України. Це місцеві та регіональні незалежні організації, які працюють над вирішенням таких пріоритетних питань:
- Отримання жінками рівного доступу до прийняття рішень.
- Розширення соціально-економічних можливостей жінок.
- Правова освіта для жінок та молоді.
- Підтримка жінок у складних життєвих обставинах.
- Нівелювання впливу ґендерних стереотипів у всіх сферах приватного та професійного життя людини.
- Захист прав дітей.
- Утвердження принципу найкращого забезпечення інтересів дитини.


Команда Консорціуму має значний досвід адміністрування проектів та підготовки тренерів, лекторів, консультантів. За період роботи як всеукраїнська організація, ВГО ЖКУ виконала 70 проектів. Завдяки проектній діяльності та підтримці донорів, ВГО ЖКУ підготувала більш 120 тренерів та молодших тренерів за різними напрямками для роботи із соціальними працівниками та психологами, які працюють з дитячою аудиторією, а також тренерів, які працюють із жінками-політиками та жінками, які планують розпочати власну справу.
Одним із позитивних результатів підготовки наших тренерів є навчання спеціалістів для покращення послуг дитячих закладів. Більше 300 спеціалістів державних закладів та установ, які працюють з дітьми та для дітей, в Київській, Миколаївській та Вінницькій областях пройшли навчання стосовно покращення надання послуг дітям вразливих категорій.


Стратегічними напрямками розвитку організації на 2014-2018 рр. є:
1. Утвердження гендерної рівності

  • Дотримання прав жінок та подолання дискримінації за ознакою статі.
  • Посилення спроможності жінок у економічній сфері.
  • Посилення спроможності жінок у політичній сфері.
  • Подолання гендерних стереотипів.


2. Захист прав дітей та утвердження принципу найкращого забезпечення інтересів дитини

  • Дотримання прав дитини.
  • Попередження насильства над дітьми.
  • Інтеграція програми «Захист прав дитини» в діяльність осередків ЖКУ.
  • Реалізація програми «Підтримка та розвиток учнівського самоврядування»


3. Розвиток інституційної спроможності організації

  • Розвиток волонтерської мережі.
  • Розвиток членської мережі та відокремлених підрозділів.
  • Навчання персоналу та членів організації.
  • Інформаційна та технічна підтримка напрямку розвитку інституційної спроможності організації.


Наші цінності:

Рівніможливості – ми завжди пам’ятаємо, що світ складається з жінок та чоловіків. Тому ми звертаємо однакову увагу на проблеми жінок, і чоловіків, дівчат і хлопців.

Повага до відмінностей - ми поважаємо різні думки, погляди, особливі потреби; вибудовуємо співпрацю з толерантним ставленням до національної, релігійної, статевої приналежності тих, для кого і з ким ми працюємо. І поширюємо ці цінності серед партнерів.

Співпраця та відповідальне партнерство – ми дбаємо про те, щоб організації члени мережі «Жіночий консорціум» мали рівний доступ до всіх ініціатив та ресурсів мережі. Якщо ми запитуємо чиїсь думки, ми завжди їх враховуємо. Якщо ми обіцяємо – ми виконуємо свої зобов’язання.

Відкритість та прозорість – ми намагаємося якомога ширше інформувати про нашу діяльність, ініціативи, партнерів, джерела фінансування та ефективність використання коштів.

Кваліфікація та комплексність – ми постійно дбаємо про підвищення власної кваліфікації, а також співпрацюємо із фахівцями з різних сфер з метою комплексного вирішення проблем, над якими працюємо.

Наші інструменти:
Об’єднання зусиль громадських організацій та сприяння обміну досвідом і позитивними практиками між ними;
Аналіз пріоритетних питань на місцевому та національному рівні
Публічні обговорення актуальних питань;
Активізація участі громадськості у важливих соціально-правових процесах;
Навчання заради посилення спроможності державних та громадських організацій та покращення взаємодії між ними;
Розробка та відпрацювання практичних моделей вирішення важливих соціально-правових проблем;
Підтримка впровадження національних та місцевих програм із захисту прав жінок та дітей;
Моніторинг виконання національної та місцевої політики стосовно забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та покращення становища дітей в Україні

 

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми