Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Посилення голосу сільських жінок: вчимось і розвиваємось

Команда проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», яка працює в напрямку посилення голосу сільських жінок у процесах прийняття рішень провела низку тренінгів для жінок Кіптівської громади Чернігівської області.

Учасниці тренінгу з жіночого лідерства дізнались які бувають типи лідерства і лідерів, які компетенції потрібні сучасному лідеру чи лідерці, які виклики виникають у лідерок в умовах змін і криз, з якими бар’єрами стикаються жінки-лідерки в громадському та професійному житті.

Усі підняті під час тренінгу теми викликали жваве обговорення. Зокрема, приклади бар’єрів в роботі і варіанти їх подолання обговорювали на власному досвіді. З великим інтересом жінки визначали свій власний тип і стиль лідерства і тут же обговорювали чи може одна людина поєднувати різні стилі. Також учасниці активно дискутували як формувати та застосовувати ключові компетенції лідерки і як правильно діяти лідерці в умовах криз.

Не менший інтерес жительок Кіптівської громади викликав тренінг «Як започаткувати бізнес для сільських жінок». Його учасниці отримали структуровані знання щодо правил реєстрації бізнесу різних форм, аналізу ринку, просування продукту та фінансового планування. Учасниці також пройшли тест на підприємницьке мислення, який допоміг їм краще усвідомити власну готовність до ведення бізнесу. Важдивим результатом тренінгу стало те, що частина жінок висловили намір створити і зареєструвати власну справу, а також розібралися зі складними речами, які до того їх лякали.

До усіх активностей проєкту активно залучаються членкині ГО «Кіптівська жіноча спілка». Жінки уже ініціювали створення жіночого громадського простору у громаді і розписали покроковий план ремонту приміщення для нього. Ремонт, до речі, буде проводитись в форматі громадських толок. А ще активістки підготували план урочистого відкриття свого простору. Там буде і круглий стіл, і виставка, і концерт, і створення спільної картини і, звичайно, смачне частування. Про цю подію ми обов`язково розповімо вам згодом.

Нагадаємо, проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, посилення голосу сільських жінок у процесах прийняття рішень, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.


Джерело: Жіночий консорціум України 04 липня 2025


Тегиправа жінок,   голоси сільських жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.