
Представники громадських організацій, ВПО та Обухівської міської ради зібралися разом, щоб обговорити створення Ради ВПО.
Автор: Жіночий консорціум України
Представники громадських організацій, ВПО та Обухівської міської ради зібралися разом, щоб обговорити створення Ради ВПО. Ініціаторами ідеї були саме місцеві громадські організації, серед них і представники простору «Коло щасливих», та внутрішньо переміщені особи. На зустрічі, зокрема, представили своє бачення діяльності такої Ради та питання, якими вона опікуватиметься. Насамперед Рада ВПО має підтримувати внутрішньо переміщених осіб у різних сферах життя: соціальному та економічному. Це допоможе скоординувати зусилля з такої підтримки, а також моніторити, чи достатньо уваги приділено кожній зі сфер. Також передбачено, що Рада ВПО буде інформувати внутрішньо переміщених осіб про всі можливості передбачені як державою, так і громадськими організаціями. Ідеться про такі важливі питання: де можна отримати консультацію або певні виплати, підвищити кваліфікацію, дізнатися про вакансії тощо. У такий спосіб ВПО буде легше отримувати інформацію, не шукати її часто на сумнівних ресурсах чи опускати руки, коли не вдається знайти того, що шукають. Навіть більше – часто ВПО навіть не знають, що можуть отримати певний тип виплат чи мають переваги в отриманні роботи. Не менш важливим є й те, що Рада має стати містком між ВПО та громадою, що приймає. Тож говорили і про налагодження якісного і результативного зворотного зв’язку щодо потреб внутрішньо переміщених осіб, їхніх запитів тощо. Бо ж не викликає сумнівів, що найкращими є ті послуги, на які є запит. Звісно, на зустрічі говорили і про права дітей ВПО, їхні нинішні найнагальніші потреби.
Натепер пропозиція щодо створення Ради ВПО зостається відкритою, ідею ще обговорюватимуть та аналізуватимуть. Своєю чергою, міська влада Обухова наголосила, що вкрай задоволена тими послугами, які надає простір «Коло щасливих», йдеться про психологічну та юридичну допомогу, організацію лекцій, майстер-класів і тренінгів. За їхніми словами простір провадить важливу роботу. Фахівчині нашого простору подякували за таку оцінку й запевнили, що й надалі працюватимуть на користь громади, тим паче, що «Коло щасливих» обов’язково увійде в Раду ВПО.
Нагадаємо, що проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» Жіночий консорціум України реалізує у співпраці та за підтримки Norwegian People’s Aid(NPA). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створені у м.Обухів Київської області та селищі Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно та з користю проводити своє дозвілля у приємному товаристві.
Індивідуальні консультації, які жінки та дівчата отримують у психологинь та юристок, а також їхні історії залишаються конфіденційними і не висвітлюються в медійному просторі.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».