В Азербайджані створено Товариство феміністок - організація, що ставить за мету боротьбу за гендерну рівність у суспільстві
Автор: Вестник Кавказа
В Азербайджані створено Товариство феміністок - організація, що ставить за мету боротьбу за гендерну рівність у суспільстві, повідомляє 1news.
Як повідомила співзасновник Товариства, правознавець Асима Насирлі, до завдань організації входить захист прав жінок та забезпечення рівності поряд з чоловіками. «Ми не хочемо, щоб жінки в нашій країні стикалися з домашнім насильством, з обмеженням своїх прав, щоб вони виключно обслуговували інтереси чоловіків. Це неприпустимо», - сказала вона. За її словами, незважаючи на те, що права азербайджанських жінок захищені Конституцією, «на жаль, вони мало представлені у виконавчих органах, поліції».
«Ми виступаємо за повну рівність жінок в нашому суспільстві і будемо боротися за їх права. Головною своєю метою організація бачить створення демократичного суспільства, в якому зможуть висловлюватися найрізноманітніші сили, в тому числі, феміністки», - сказала А.Насірлі.
«Ми хочемо, щоб жінки знали про свої права, і почали боротися за них. Якщо ти не будеш нагадувати про свої права, то дотримуватися їх не буде ніхто», - додала вона. Проте, за її словами, члени нової організації не є радикальними феміністками і закликають до справи захисту прав жінок також представників сильної статі.

2 червня 2026 р.
Коли навколо так багато тривог, найціннішим стає простір, де можна просто видихнути й відчути, що ти не одна. Для багатьох жінок у громадах Київщини та Чернігівщини, які пережили жахи війни, евакуацію та втрати, психологічна підтримка в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» став саме таким безпечним прихистком.

29 травня 2026 р.
Повномасштабна війна Росії в Україні принесла в українські громади не лише руйнування та втрати, а й глибокі психологічні травми. Особливо гостро це відчувають жінки у невеликих селах і віддалених громадах, де доступ до підтримки обмежений, а пережитий досвід часто залишається непроговореним. Щоб підтримати цих жінок і громади Жіночий консорціум України реалізував проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у Киїнській, Киселівській, Крутівській та Поліській громадах Київської й Чернігівської областей.

27 травня 2026 р.
Під час війни гендерно зумовлене насильство (ГЗН) в Україні не зникло. Навпаки, ризики для жінок значно зросли. Однак офіційна статистика не відображає реальних масштабів проблеми. Саме цей парадокс став одним із ключових висновків Моніторингу реалізації прав жінок у воєнний час (2022–2025 рр.).