Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

На «дистанційці» сільські діти більше втрачають, ніж їхні міські однолітки - Інститут демографії

В Інституті демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України вважають, що онлайн-освіта може закріпити нерівність серед молоді із сіл та міст.

Про це розповіла директор Інституту Елла Лібанова під час експертного обговорення на тему: "Розрив між селом і містом та згуртованість суспільства".

"Що мене турбує - це онлайн-освіта. І вона далі буде зберігатися, і не тільки через коронавірус ми будемо робити акцент на онлайн-освіті. Так ось, при онлайн-освіті сільські діти значно більше втратять, ніж їхні міські однолітки. Тому що там немає комп'ютерів, немає інших гаджетів, немає нормальних мереж зв'язку, немає швидкісного інтернету. І я дуже боюся, що онлайн-освіта закріпить нерівність. Але що вона точно зробить - то вона законсервує нерівність сільської молоді. І в цьому насправді є дуже серйозна небезпека, про це треба думати", - розповіла Лібанова.

Водночас вона зауважила, що окрім інфраструктурних та соціальних проблем у селах існують також проблеми індивідуального та ментального характеру.

"Мені видається, що ми сьогодні, зосередившись на проблемах більш об'єктивних, на які начебто суспільство скоріше може впливати, невиправдано ігноруємо особливості ментальні. Значною мірою через те, що в селах сконцентроване більше старше населення, яке із зрозумілих причин менше орієнтоване на інновації, на зміну свого способу життя. Можливо, значною мірою через це ми маємо певний консерватизм у мисленні сільського населення. Але це абсолютно не означає, що так має бути й надалі. Ми маємо передусім дбати про те, щоб забезпечити конвергенцію сільського і міського мислення", - підкреслила вона.

Захід організований в рамках проєкту "Діалоги про згуртованість", який реалізується ГО "Інститут громадянського суспільства" у партнерстві з Екосистемою позитивного впливу ImpactUA за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".


Джерело: УКРІНФОРМ 14 вересня 2021


Тегиправа дитини,   освіта,   дистанційне навчання,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".