Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Саппорт-аліменти: українцям запропонували прирівняти допомогу на дітей до середньої зарплати

Для всіх українців, які мають відношення до виплат по аліментах, з'явилися важливі новини. Українці хочуть впровадити в країні так звану послугу "саппорт-аліментів". Суть таких виплат в тому, що батько, який не займається дитиною - виплачує другому з батьків середню заробітну плату в своєму регіоні.

Про це стало відомо завдяки новому зверненню громадян на офіційному порталі українського президента president.gov.ua у розділі для петицій.

"Передбачається, що один з батьків, який несе основну фізичну відповідальність за дітей, вносить значну частину наявних своїх ресурсів для підтримки спільних дітей. Витрачає свій час і сили в набагато більшому ступені, ніж інший батько (мати) - який іноді приходить побачити дитину або просто привітати зі святом, відбуваючись мізерними аліментами (так як або неофіційно працевлаштований в Україні, або на заробітках в іншій країні, рейсі та інше).

Дану петицію спрямовано на те, щоб заохочувати справедливе і ефективне врегулювання конфліктів між батьками і прагне звести до мінімуму необхідність судових розглядів.

Тому ввести саппорт-аліменти. Тобто, один з батьків, який(а) не займається дитиною - виплачує другому з батьків середню заробітну плату в своєму регіоні. Якщо, хоче зменшити дану суму - підписує договір нотаріально, в якому вказує скільки разів на тиждень він буде водити/забирати зі школи/садка, водити/забирати в ці дні на секції/гуртки/дод.заняття/репетитори. У такому % співвідношенні (кількість днів за договором на тиждень) і зменшити після цього суму.

Дотримання прав дитини на отримання турботи від обох батьків покласти на опікунські ради, дільничних. Дане врегулювання на законодавчому рівні допоможе зменшити розглядів між батьками і зобов'яже обох безпосередньо виконувати батьківські обов'язки (а не коли є бажання або настрій).

Саппорт-аліменти давно введені в Каліфорнії і батьки дітей активно беруть участь в турботах про своїх дітей. За невиконання зобов'язань - не тільки автоматично стягувати суму на користь 2го батька, а й ввести штрафи на користь держави.", - повідомляється в петиції.


Джерело: Знай 25 листопада 2021


Тегиаліменти,   права дитини,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.