Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Скільки триває відпустка по догляду за дитиною в різних країнах?

За даними Міжнародної організації праці, на нашій планеті є тільки дві країни, які не оплачують молодим батькам відпустку у зв’язку з вагітністю та доглядом за дитиною. Це США і Папуа Нова Гвінея. У всіх інших державах оплата в декретній відпустці є. Ми вирішили порівняти, скільки часу проводять і скільки грошей отримують у відпустці по догляду за дитиною батьки в різних країнах світу.

НІМЕЧЧИНА. Декретна відпустка для німецьких жінок починається з 34-го тижня вагітності і закінчується через вісім тижнів після пологів. За ці чотирнадцять тижнів жінці повністю виплачується сума її зарплати. Це називається Mutterschutzgeld – «материнські гроші».

Крім того, один з батьків може сидіти вдома з дитиною до тих пір, поки їй не виповниться 14 місяців. До речі, мама з татом можуть розділити цей батьківський обов’язок між собою і сидіти з дитиною по черзі. За цей час їм виплачуються «батьківські гроші» – Elterngeld.

ШВЕЦІЯ. За оцінками фахівців, славнозвісний «шведський соціалізм» пропонує одну з найдосконаліших у світі систем по догляду за дитиною. Батьківська відпустка тут триває рік і три місяці. При цьому 60 днів зарезервовані для батька. Весь інший час батьки можуть поділити між собою, як вважатимуть за потрібне. Окрім цього той з батьків, який сидить з дитиною, отримує виплати в сумі 73% від зарплати.

США. Відповідно до федерального закону про сім’ю і відпустки з медичних причин, американки мають право на 12 тижнів відпустки після народження дитини. Однак в жодному законі не сказано, що ця відпустка повинна оплачуватися. Так що оплачуваний декрет діє тільки у трьох штатах: Каліфорнії, Нью-Джерсі і Вашингтоні. В інших штатах якісь виплати жінки можуть отримати тільки за особистою домовленістю з роботодавцем.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ. Британські мами зобов’язані йти в декрет на два тижні після народження дитини. Крім цього, батьки можуть взяти до 50 тижнів відпустки по догляду за дитиною. З них 37 – оплачувані. Батьки у відпустці отримують 90% від середньої тижневої зарплати. При цьому вони можуть брати відпустку по черзі частинами або навіть на якийсь час піти в декрет одночасно.

КАНАДА. У Канаді новоспеченим батькам належиться 120 днів відпустки. Цей час вони можуть розділити між собою. А ось сума виплат залежить від провінції, в якій живе молода мама (або молодий тато). Наприклад, в Онтаріо це 55% від середнього заробітку за останні півроку, а в Квебеку – 70% під час вагітності та в перші три місяці після народження дитини, а потім – також 55%.

ІСЛАНДІЯ. Це одна з небагатьох країн, в яких батьки активно користуються правом на декрет. За деякими даними, майже 90% ісландських чоловіків побували у відпустці по догляду за дитиною. Така відпустка триває 90 днів. Виплати становлять 80% від зарплати.

КИТАЙ. Оригінальна система декретних відпусток існує в Китаї. Тут чим молодша мама, тим менша відпустка. Мамам до 23 років належить тільки 98 днів. Зате ті, хто старші, можуть розраховувати на 120 днів відпустки. Крім того, відпустку можуть збільшити, якщо пологи пройшли з ускладненнями або народилися двоє і більше дітей. До речі, на таку саму відпустку може розраховувати і батько. Але оплачуються тільки 14 тижнів відпустки.


Джерело: etcetera.media 01 березня 2018


Тегиправа дитини,   декретна відпустка,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.