Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В інтернатних закладах України цілодобово перебувають понад 47 тисяч дітей

У понад 700 інтернатних закладах України різних типів та форм власності перебуває майже 98 тисяч дітей, з яких понад 47 тисяч (48%) дітей влаштовані на цілодобове перебування.

Про це повідомляє Національна соціальна сервісна служба України.

З 1 січня 2022 року рішенням Уряду в Україні запроваджується інформаційно-аналітична система моніторингу дітей, влаштованих на цілодобове перебування до інтернатних закладів. Керівництво інтернатів повинно відразу повідомляти органи місцевої влади про зарахування кожної дитини до такого закладу, а також про причини її влаштування.

Уряд також рекомендує місцевим органам влади забезпечити роботу комісій з питань захисту прав дитини для розроблення та надання дітям, влаштованим на цілодобове перебування до інтернатних закладів, необхідних освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг.

«Саме в територіальних громадах необхідно створювати та надавати дітям і їх сім’ям ті соціальні послуги, які допоможуть повернути дитину з інтернату додому або влаштувати її до сімейних форм виховання. Тільки завдяки такій роботі можливо виконати завдання деінституціалізації», – підкреслив Голова Нацсоцслужби України Владислав Машкін.

Він також зазначив, що, згідно з рішенням Уряду, Нацсоцслужба проводитиме перевірки умов проживання дітей в інтернатах на цілодобовому перебуванні.


Джерело: kapri.dn.ua 25 листопада 2021


Тегиправа дитини,   інтернати,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми