
Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй ЮНІСЕФ закликав прискорити впровадження декларації про безпеку шкіл в Україні, зокрема в контексті війни на сході України, оскільки через військовий конфлікт на Донбасі діти і вчителі в 3 500 навчальних закладах майже щодня стикаються з небезпеками. Про це повідомляє прес-служба організації.
Автор: 112 канал
Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй ЮНІСЕФ закликав прискорити впровадження декларації про безпеку шкіл в Україні, зокрема в контексті війни на сході України, оскільки через військовий конфлікт на Донбасі діти і вчителі в 3 500 навчальних закладах майже щодня стикаються з небезпеками. Про це повідомляє прес-служба організації.
"Через конфлікт, який триває вже сьомий рік, діти і вчителі в 3500 навчальних закладах майже щодня стикаються з небезпеками, які загрожують їхньому життю і благополуччю. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликає прискорити впровадження декларації про безпеку шкіл в Україні", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що понад 750 шкіл і дитячих садків було пошкоджено або зруйновано від початку бойових дій. Багато інших навчальних закладів були змушені зупиняти навчальний процес через посилення атак. Майже 400 тис. дітей ходять до шкіл, розташованих поблизу лінії розмежування, де обстріли та надзвичайне забруднення мінами загрожують їхньому життю та добробуту.
Окрім того, протягом попереднього навчального року було зареєстровано 19 атак на школи, п'ять із них відбулися в квітні 2020 року. Під час одного з інцидентів сімнадцятирічна дівчина дістала поранення осколками на шкільному подвір'ї.
В ЮНІСЕФ нагадують, що в листопаді 2019 року Україна стала сотою країною, яка підписала декларацію про безпеку шкіл і взяла на себе зобов'язання вжити конкретних заходів для захисту учнів, педагогів та освітніх установ під час збройного конфлікту.

29 червня 2026 р.
З 24 по 26 червня у Львові відбулася зустріч партнерських організацій міжнародної організації ERIKS Development в Україні. Захід об’єднав представників українських організацій-партнерів, регіонального офісу ERIKS та колег із головного офісу для спільного навчання, обміну досвідом і пошуку рішень на виклики, з якими сьогодні працює громадський сектор.

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈

24 червня 2026 р.
В рамках Проєкту «Посилення громадянського суспільства у захисті прав дітей», який ГО "Жіночий консорціум України" реалізує у співпраці та за підтримки Save the Children Ukraine шукає експерта(ку)-методолога(иню) для розробки практичного посібника щодо підтримки етичної участі дітей у процесах прийняття рішень.