
Ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня пропонує директор Департаменту освіти і науки при КМДА Олена Фіданян у колонці для “Дзеркала тижня”.
Автор: УНН
Ревізувати навчальні програми й завершити вивчення нового матеріалу для випускників 11-х класів до кінця квітня пропонує директор Департаменту освіти і науки при КМДА Олена Фіданян у колонці для “Дзеркала тижня”.
“Вже багато років ми заплющуємо очі на абсурдну ситуацію: за шкільною програмою, одинадцятикласники до кінця навчального року мають опановувати певні теми, вивчати й повторювати матеріал, а насправді вже на початку травня вони складають ЗНО з усього вивченого матеріалу”, — пояснила вона.
На думку Фіданян, необхідно провести навчальний процес у травні за принципом освітнього трансформера, розбивши випускників не за класами, а за групами, з урахуванням обраного ними профілю подальшого навчання за межами школи, а дні перед ЗНО перетворити на дні предметного занурення. Це, зокрема, дасть можливість у травні зменшити для учнів кількість предметів для вивчення, враховуючи індивідуальну потребу кожного з них для завершення навчання у школі.
Зміни пропонують впроваджувати тим закладам, які впевнені, що це посильно для педагогічних колективів.
Нещодавно в Києві закрили школу, яка працювала попри жерсткі карантинні обмеження. Відносно закладу Держпродспоживслужба склала протокол.
Раніше повідомлялося, що для участи в зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалося майже 150 тисяч осіб, які обрали 611 220 тестувань. Найпопулярнішими предметами у здобувачів освіти є матиматика, історія України, а також українська мова і література.

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈

24 червня 2026 р.
В рамках Проєкту «Посилення громадянського суспільства у захисті прав дітей», який ГО "Жіночий консорціум України" реалізує у співпраці та за підтримки Save the Children Ukraine шукає експерта(ку)-методолога(иню) для розробки практичного посібника щодо підтримки етичної участі дітей у процесах прийняття рішень.

23 червня 2026 р.
Літні канікули – це час пригод, відпочинку та безтурботності. Та для українських дітей літо вже п`ятий рік поспіль проходить у реаліях війни. Саме тому команда Миколаївського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» продовжує працювати навіть під час канікул, створюючи для дітей простір підтримки, творчості та емоційного відновлення.