
Зупинка – селище Краснопілля! Команда Жіночого Консорціуму України, Сумський центр підтримки сімей / Хаб, Комунальний заклад «Краснопільський палац культури» Краснопільської селищної ради відвідала черговий населений пункт на Сумщині у рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).
Автор: Жіночий консорціум України
Зупинка – селище Краснопілля!
Команда Жіночого Консорціуму України, Сумський центр підтримки сімей / Хаб, Комунальний заклад «Краснопільський палац культури» Краснопільської селищної ради відвідала черговий населений пункт на Сумщині у рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).
Ми завжди намагаємося максимально враховувати потреби громад, бо попри, здавалося б, схожі умови життя і схожі проблеми, з якими стикаються зокрема ВПО, часто потреби людей дуже різняться. Саме через це наша команда завчасно провела моніторинг жителів громади, завдяки чому визначила найбільш вразливі родини Краснопільської ТГ, які потребують додаткової грошової та гуманітарної допомоги, ідеться як про внутрішньо переміщених осіб, так і сімей, що опинилися в скрутних життєвих обставинах. А також моніторинг того, яку саме допомогу вони хотіли б отримати. Тож у наших пакунках – усе необхідне: продукти та санітарно-гігієнічні набори. Крім того, окремі родини СЖО отримали грошову допомогу. Нинішня ситуація стала непростою для всіх українців, проте є родини, які опинилися у вкрай складних обставинах, тож ми вирішили їх підтримати і в такий спосіб. Бо ж ідеться не лише про гроші, йдеться про й моральну підтримку в такий спосіб, яку відчуває людина, коли розуміє, що не лишилася сам на сам, що поруч є чиєсь плече, на яке можна бодай трохи опертися.
Зважаючи на зворотний зв’язок, люди зосталися задоволеними такою підтримкою, і не лише вмістом пакунків, але й увагою і турботою про них. Щира вдячність, щасливі, усміхнені обличчя людей і запрошення приїжджати ще – того доказ. А ми намагаємося бути і далі в постійному контакті з жителями громади, тож одразу поцікавилися, на яку допомогу вони очікують наступного разу, які нині їхні потреби. Лише завдяки постійній комунікації ми знаємо точно: те, що ми робимо – актуальне і на часі. Проєкт триває, а отже, триває підтримка й інших українських громад. Стежте за нашими новинами.

17 червня 2026 р.
Більше 30 жінок Поліської громади на Київщині взяли участь у відкритті «Простору єднання» – безпечного та комфортного місця для жінок і дівчат, створеного в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».

2 червня 2026 р.
Коли навколо так багато тривог, найціннішим стає простір, де можна просто видихнути й відчути, що ти не одна. Для багатьох жінок у громадах Київщини та Чернігівщини, які пережили жахи війни, евакуацію та втрати, психологічна підтримка в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» став саме таким безпечним прихистком.

29 травня 2026 р.
Повномасштабна війна Росії в Україні принесла в українські громади не лише руйнування та втрати, а й глибокі психологічні травми. Особливо гостро це відчувають жінки у невеликих селах і віддалених громадах, де доступ до підтримки обмежений, а пережитий досвід часто залишається непроговореним. Щоб підтримати цих жінок і громади Жіночий консорціум України реалізував проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у Киїнській, Киселівській, Крутівській та Поліській громадах Київської й Чернігівської областей.