Карел де Гюхт, впливовий європейський політик, екс-глава МЗС Бельгії, колишній єврокомісар з торгівлі, підтримав заборону носіння буркіні – мусульманського купального костюма. Про це він повідомив в інтерв’ю газеті Het Laatste Nieuws.
Автор: УНН
Карел де Гюхт, впливовий європейський політик, екс-глава МЗС Бельгії, колишній єврокомісар з торгівлі, підтримав заборону носіння буркіні – мусульманського купального костюма. Про це він повідомив в інтерв’ю газеті Het Laatste Nieuws.
Таку заяву політик оприлюднив через скаргу жительки Антверпена, яку вона подала у міжфедеральний центр по боротьбі з дискримінацією. За словами жінки, носити буркіні забороняють у багатьох басейнах міста.
На думку Карела де Гюхта, якщо дозволити мусульманкам плавати в закритих купальниках, то “жінки Заходу не зможуть носити бікіні в басейні, щоб не образити мусульман”.
“Буркіні порушує рівність між чоловіками і жінками, закріплену у Загальній декларації прав людини”, — зазначив К.Гюхт.
Зазначимо, у Бельгії з населенням 11 млн осіб іслам сповідує понад 600 тис. громадян.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».