
Попри всі труднощі жителі Ведликодимерської громади відновлюють своє житло і господарюють на зраненій окупантами землі. Люди досі згадують жахи російської навали, втім з оптимізмом дивляться в майбутнє, бо інакше ніяк. Команда «Жіночого Консорціуму України» відвідала села Плоске та Світильня » в рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють», що реалізується у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).
Автор: Жіночий консорціум України
Попри всі труднощі жителі Ведликодимерської громади відновлюють своє житло і господарюють на зраненій окупантами землі. Люди досі згадують жахи російської навали, втім з оптимізмом дивляться в майбутнє, бо інакше ніяк. Команда «Жіночого Консорціуму України» відвідала села Плоске та Світильня » в рамках проєкту «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють», що реалізується у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner (Швеція).
Війна забрала в людей їхнє звичне життя, улюблені речі, навіть улюблені місця для прогулянок, роботу і часто дім, який будувало не одне покоління. Та попри все вони не здаються. Наприклад, у Світильні жінки з дітьми організували центр плетіння сіток, вже рік вдосконалюють навики і передають досвід іншим. Кажуть, це їхній внесок у майбутню перемогу, це їхня допомога і вдячність тим, хто нині не шкодує свого життя і здоров’я на фронті, захищаючи рідну землю від росіян.
Навіть більше, активні жінки громади цікавляться, як іще вони можуть бути корисними, як можуть навчатися і розвиватися в таких умовах, бо сидіти склавши руки вони не можуть. Тож наша команда докладно розповідала про наші програми та школи навчання в межах проєкту: що вони дають та яких результатів можна досягти. Говорили і про грантові можливості, бо ці знання на сьогодні є вкрай потрібними громадам не лише з огляду на проблеми сьогодення, а і в перспективі.
Нам дуже приємно бачити таку зацікавленість, бо вона ще один доказ того, що українців не зламати, бо найсильніші ті, хто попри складні обставини дивиться в майбутнє.
Наша команда привезла також тамтешнім постраждалим родинам гуманітарну допомогу, бо ж як напередодні свят без гостинців? Щира вдячність жінок, щасливе щебетання дітей – такі результати наших відвідин. Ми дякуємо за свідому й активну позицію та оптимізм.
Наш проєкт триває, про його перебіг обов’язково розповідатимемо на інформаційних ресурсах. Стежте за нашими новинами.

17 червня 2026 р.
Більше 30 жінок Поліської громади на Київщині взяли участь у відкритті «Простору єднання» – безпечного та комфортного місця для жінок і дівчат, створеного в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».

2 червня 2026 р.
Коли навколо так багато тривог, найціннішим стає простір, де можна просто видихнути й відчути, що ти не одна. Для багатьох жінок у громадах Київщини та Чернігівщини, які пережили жахи війни, евакуацію та втрати, психологічна підтримка в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» став саме таким безпечним прихистком.

29 травня 2026 р.
Повномасштабна війна Росії в Україні принесла в українські громади не лише руйнування та втрати, а й глибокі психологічні травми. Особливо гостро це відчувають жінки у невеликих селах і віддалених громадах, де доступ до підтримки обмежений, а пережитий досвід часто залишається непроговореним. Щоб підтримати цих жінок і громади Жіночий консорціум України реалізував проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у Киїнській, Киселівській, Крутівській та Поліській громадах Київської й Чернігівської областей.