
21 лютого 2023 р. відбувся один із нетрадиційних заходів для підлітків та молоді. Дівчата та хлопці вивчали, як створювати “мовчазну” книгу. “Мовчазні книги”, або англійською Silent book, - це книги без слів. Це достатньо простий та креативний інструмент підтримки, який, як виявилося, можуть створити навіть діти.
Автор: Жіночий консорціум України
21 лютого 2023 р. відбувся один із нетрадиційних заходів для підлітків та молоді. Дівчата та хлопці вивчали, як створювати “мовчазну” книгу. “Мовчазні книги”, або англійською Silent book, - це книги без слів. Це достатньо простий та креативний інструмент підтримки, який, як виявилося, можуть створити навіть діти. Як показують дослідження БІСЕ, книги без слів мають неабиякий потенціал, оскільки вони полегшують вираження емоцій та власних думок у непрямій та абстрактній формі, дають впевненість та надію на майбутнє, розвивають соціальні навички через групові заходи, що зміцнюють зв’язки та дух солідарності. Попри те, що мовчазні книги не містять тексту, вони можуть мати великий емоційний вплив на своїх читачів. Не маючи слів, вони дозволяють читачам відчути та пережити історію за допомогою ілюстрацій та малюнків. А отже, мовчазні книги можуть допомогти людям відчути та виразити свої емоції. У ситуаціях збройних конфліктів і насильства мовчазні книги, зокрема, розповідають про важливість прийняття та оцінки як позитивних, так і негативних аспектів реальності і самих себе. Книги без слів достатньо прості інструменти, за допомогою яких тьютор “рівний-рівному”, ознайомлений із методом, зможе конструктивно супроводжувати своїх друзів, однокласників, молодших братів та сестер, яким іноді ідеї та почуття важко висловити словами. Існує також термін "мовчазна книга-гра", який використовують для опису ігор, що містять малюнки, що можуть бути використані для створення історій та розвитку творчих навичок. Це підходить для дітей та дорослих, які хочуть навчитися виражати свої ідеї та емоції через малюнки та ігри. Це тільки початок, триматимемо вас у курсі і обов’язково покажемо книгу, яку створять молоді тьютори і тьюторки. Потрапити на наші заходи можна зареєструвавшись тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOlhTIe9wajs4pKbA4MnugPidZx6bS21dgP1zl-zKNhyfwtw/viewform Якщо є запитання, пишіть у Телеграмі +38 050 623 58 46 Світлана Тарабанова - координаторка дитячих проєктів Жіночого Консорціуму України А з мовчазною книгою ми познайомилися завдяки проєкту «Синергія дитинства задля дитинства» за підтримки БІСЕ (Міжнародне католицьке бюро у Франції)

17 червня 2026 р.
Більше 30 жінок Поліської громади на Київщині взяли участь у відкритті «Простору єднання» – безпечного та комфортного місця для жінок і дівчат, створеного в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».

2 червня 2026 р.
Коли навколо так багато тривог, найціннішим стає простір, де можна просто видихнути й відчути, що ти не одна. Для багатьох жінок у громадах Київщини та Чернігівщини, які пережили жахи війни, евакуацію та втрати, психологічна підтримка в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» став саме таким безпечним прихистком.

29 травня 2026 р.
Повномасштабна війна Росії в Україні принесла в українські громади не лише руйнування та втрати, а й глибокі психологічні травми. Особливо гостро це відчувають жінки у невеликих селах і віддалених громадах, де доступ до підтримки обмежений, а пережитий досвід часто залишається непроговореним. Щоб підтримати цих жінок і громади Жіночий консорціум України реалізував проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у Киїнській, Киселівській, Крутівській та Поліській громадах Київської й Чернігівської областей.