
Гватемальські військові затримали судно, на якому діяв шпиталь, де жінки мали можливість зробити медикаментозний аборт.
Автор: euronews.com
Гватемальські військові затримали судно, на якому діяв шпиталь, де жінки мали можливість зробити медикаментозний аборт.
Корабель перехопили, коли він увійшов у територіальні води Гватемали, оскільки у цій країні переривання вагітності дозволено лише у разі небезпеки для життя матері.
Команда плавучого шпиталю складається з голландських активістів, які відстоюють право жінок на аборти.
“Метою цієї подорожі було вперше приїхати до Латинської Америки, аби агітувати за декриміналізацію та легалізацію абортів, що для жінок є одним із невід‘ємних прав людини,” – говорить активістка Кецалі Черезо.
У самій Гватемалі візит зареєстрованого в Австрії судна з голландськими активістами викликав чимало дискусій.
У цій країні, де релігія відіграє важливу роль у суспільстві, діють чимало організацій, що виступають проти легалізації абортів.
“Це гріх. Чому вони не їдуть до своєї Голландії, аби там вбивати дітей? Хай їдуть до Голландії. Чому вони приїхали до Гватемали? У нас тут і своїх проклять вистачає,” – говорить гватемальська активістка Марлені Аріас.
Голландська некомерційна організація “Жінки на хвилях”, що працює на кораблі, дає можливість жінкам із терміном вагітності до 10 тижнів зробити аборт за допомогою пігулок. Аби обійти заборони, їх вивозять у міжнародні води, а потім повертають на берег.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».