Нині проблема насильства в нашому суспільстві доволі актуальна, вважає організатор круглого столу - директор Коломийського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Лілія Галамейко переконана: необхідно привертати якомога більше уваги до питань серйозних конфліктів, безпосередніми учасниками яких є діти та підлітки.
Автор: БРІЗ
Нині проблема насильства в нашому суспільстві доволі актуальна, вважає організатор круглого столу - директор Коломийського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Лілія Галамейко переконана: необхідно привертати якомога більше уваги до питань серйозних конфліктів, безпосередніми учасниками яких є діти та підлітки.
До вирішення проблем долучається багато соціальних служб, вони проводять різні заходи та акції, долучають до них дітей та підлітків. Проте як свідчить практика, багато з них взагалі не володіють інформацією, наприклад не знають своїх прав чи не вміють їх захистити, це стосується і поводження з ними у сім’ї, в навчальних закладах чи серед однолітків.
За словами правоохоронця Вадима Василецького, проблема насильства в сім'ї справді є доволі актуальна. Цьогоріч працівники сектору кримінальної міліції у справах дітей Коломийського МВ УМВС виявили два факти жорстокого поводження з дітьми.
Одна з причин виникнення насильства в будь якому середовищі - це алкоголь. Підігріті спиртним батьки зриваються на власних дітях, а підлітки свої образи та агресію реалізують по відношенню до однолітків. Працівниками сектору кримінальної міліції у справах дітей Коломийського МВ УМВС за 11 місяців цього року задокументовано 6 фактів продажу алкоголю дітям.
Організатори круглого столу планують створити соціальні студентські служби, а представники прокуратури та правоохоронних органів готові до неформальної співпраці зі студентами. Правоохоронці пропонують молоді організовувати зустрічі та вирішувати проблеми.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».