
Міністерство економіки підготовило проєкт “Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації”. Документ має схвалити Кабінет міністрів.
Автор: finance.ua
Міністерство економіки підготовило проєкт “Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації”. Документ має схвалити Кабінет міністрів.
Документ оприлюднено на сайті Федерації профспілок України.
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, рівень горизонтальної та вертикальної гендерної сегрегації ринку праці України, незважаючи на певні позитивні зміни в останні роки, залишається достатньо високим. Як наслідок, розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні, хоч і демонструє упродовж 2020 – першої половини 2021 року тенденцію до скорочення, проте залишається суттєво вищим відповідного показника більшості розвинених країн світу, у тому числі країн Європейського союзу.
Документом пропонується приведення законодавства України у сфері оплати праці у повну відповідність до міжнародних норм та стандартів у цій сфері. Планується розробити проект закону України “щодо рівного винагородження за працю рівної цінності”.
Заплановано впровадження Методики гендерно-нейтральної оцінки робіт на основі відповідної методології МОП, з можливістю деталізації результатів для окремих підрозділів підприємств (установ, організацій).
Читайте також: 23,5% поїдуть жити в іншу країну, якщо дозволять віддалену роботу
Також планується запровадити розумні співвідношення між винагородженням працівників та керівників державних компаній, установ, організацій.
Крім того, пропонується підвищити розмір мінімальної заробітної плати до рівня 55% від середньої в економіці.
У плані є пункт щодо впровадження квотного принципу для представлення жінок у керівних органах підприємств (установ, організацій) та у публічній політиці.
Також пропонується заохочувати чоловіків брати відпустку по догляду за дитиною, а також збільшувати частку неоплачуваної хатньої роботи та роботи з догляду.

25 червня 2026 р.
У Киїнській громаді на Чернігівщині з'явилося місце, де можна відпочити в затінку дубової алеї, провести час із родиною чи друзями та водночас дізнатися, де шукати допомогу у складних життєвих ситуаціях. Саме таким став новий громадський простір «Тиха підтримка», створений у межах ініціативи жителів громади за проєктом «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», який реалізується ЖКУ за технічної підтримки ООН Жінки та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

22 червня 2026 р.
У межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у модульному містечку «Новоселівка» на Чернігівщині відкрили «Простір відновлення та стійкості» для жінок і родин, які пережили війну. Тут проживають внутрішньо переміщені особи, які втратили власне житло внаслідок російської агресії та вже кілька років змушені будувати своє життя у тимчасових умовах.

17 червня 2026 р.
Більше 30 жінок Поліської громади на Київщині взяли участь у відкритті «Простору єднання» – безпечного та комфортного місця для жінок і дівчат, створеного в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».