
Кабінет Міністрів затвердив порядок та умови надання субвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Автор: УКРІНФОРМ
Кабінет Міністрів затвердив порядок та умови надання субвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики у Фейсбуці.
"Сьогодні уряд затвердив порядок та умови надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, розроблений Мінсоцполітики. Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень", - йдеться у повідомленні.
У Мінсоцполітики зазначають, що за рахунок цих коштів місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зможуть створити притулки, денні центри, консультативні служби, які надаватимуть послуги особам, які постраждали від домашнього насильства.
Відомство наводить дані Національної поліції, згідно з якими упродовж І кварталу 2021 року надійшло 34 250 заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством.

25 червня 2026 р.
У Киїнській громаді на Чернігівщині з'явилося місце, де можна відпочити в затінку дубової алеї, провести час із родиною чи друзями та водночас дізнатися, де шукати допомогу у складних життєвих ситуаціях. Саме таким став новий громадський простір «Тиха підтримка», створений у межах ініціативи жителів громади за проєктом «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», який реалізується ЖКУ за технічної підтримки ООН Жінки та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

22 червня 2026 р.
У межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у модульному містечку «Новоселівка» на Чернігівщині відкрили «Простір відновлення та стійкості» для жінок і родин, які пережили війну. Тут проживають внутрішньо переміщені особи, які втратили власне житло внаслідок російської агресії та вже кілька років змушені будувати своє життя у тимчасових умовах.

17 червня 2026 р.
Більше 30 жінок Поліської громади на Київщині взяли участь у відкритті «Простору єднання» – безпечного та комфортного місця для жінок і дівчат, створеного в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».