
Вчені з університету Баффало з’ясували, що чоловіки знаходять розумних жінок «сексуальними», але тільки в теорії.
Автор: Народна правда
Вчені з університету Баффало з’ясували, що чоловіки знаходять розумних жінок «сексуальними», але тільки в теорії.
Відповідне дослідження було опубліковано в Personality and Social Psychology Bulletin, передає «Народна правда» з посиланням на Spring.
Зокрема, деякі гетеросексуальні чоловіки стверджують, що хотіли б відносин з розумною жінкою. На практиці, стикаючись з нею, чоловіки, як правило, втрачають інтерес, якщо вона виявилася набагато розумнішою.
У той час як попередні дослідження припускали, що близькість робить когось привабливішим, дослідження вчених з Баффало виявило зворотне, коли жінка була розумнішою за чоловіка.
Це стало відомо завдяки шести експериментам доцента Лори Парк, в яких взяли участь 650 осіб.
Наприклад, дослідження показало, що чоловікові жінка в іншій кімнаті дуже цікава, але коли він стикається з нею тет-а-тет, то романтика згасає.
Парк припустила, що чоловіки, коли вони контактують з жінками, які розумніші за них, можуть відчути «миттєве зрушення у своїй самооцінці». За словами вчених, це «психологічна дистанція».
Нагадаємо, смертність серед чоловіків вища, тому що вони менш витривалі психологічно і більш уразливі. І на відміну від жінок, які ведуть запеклу боротьбу зі своїми хворобами і уважно ставляться до свого здоров’я, чоловіки не можуть похвалитися сумлінністю в цьому питанні.
Додамо, дослідники з університету Флориди дійшли цікавого висновку, що жінки, які мають стосунки із негарними чоловіками, почуваються щасливішими. Виявляється, що такі чоловіки мають більш високу сексуальну активність та здатність піклуватися про свою обраницю.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».