
За словами в. о. командувача Нацгвардії Олега Гарчу, жінки можуть бути не тільки медиками чи зв'язківцями, але й виконувати складні військові операції
Автор: Громадське радіо
За словами в. о. командувача Нацгвардії Олега Гарчу, жінки можуть бути не тільки медиками чи зв'язківцями, але й виконувати складні військові операції
Серед особового складу Збройних сил України достатньо жінок, вважає тимчасово виконувач обов’язків командувача Нацгвардії Олег Гарчу. Про це пише ВВС Україна.
"Як свідчать факти, жінкам-військовослужбовцям у Нацгвардії можна довіряти виконання складних завдань", — наголосив пан Гарчу.
За його словами, окрім традиційних професій — зв’язківці, медперсонал, жінки так само виконують бойові завдання, передає агенство. Про це керівник Нагвардії розповів під час відвідин навчального полігону інспекційною групою ОБСЄ, яка вивчала питання гендерної політики. При цьому міжнародні спостерігачі висловили бажання бачити у війську більше жінок.
Участь жінок у бойових діях — доволі поширена практика. Наприклад, у Червоній армії протягом 1941-1945 років, за різними даними, воювало близько 800 тисяч жінок. В бойових діях на Донбасі в рамках АТО бере участь 5-10% жінок.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».