Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У США вперше випустили монету із зображенням темношкірої жінки

Письменниця та феміністка Мая Енджелоу стала першою темношкірою жінкою, яку зобразили на американській монеті.

Монету вартістю 25 центів із зображенням Енджелоу ввели в обіг у понеділок, 10 січня.

Письменниця зображена з піднятими вгору руками як птах на тлі сонця, що сходить. У Монетному дворі США заявили, що образ Енджелоу був “натхненний її поезією і символізував спосіб її життя”.

Поетеса та письменниця Мая Енджелоу, яка померла в 2014 році, написала книгу Я знаю, чому співає птах у клітці. У ній вона розповіла про расову дискримінацію, якої зазнала у дитинстві.

Вона брала активну участь в русі за громадянські права. Працювала з Мартіном Лютером Кінгом і Малкольмом Іксом. 1993 року продекламувала свій вірш На пульсі ранку під час інавгурації президента Білла Клінтона.

— Кожного разу, коли ми оновлюємо нашу валюту, ми маємо можливість сказати щось про нашу країну – що ми цінуємо та як ми прогресували як суспільство.

Я дуже пишаюся тим, що ці монети відзначають внесок деяких з найвизначніших жінок Америки, включаючи Маю Енджелоу, – сказала голова Мінфіну США Джанет Єллен.

Монета з Енджелоу є першою у програмі American Women Quarters Монетного двору США, до якої пізніше цього року увійдуть перша жінка-астронавт доктор Саллі Райд та перша жінка-голова народу черокі Вілма Менкіллер.


Джерело: fakty.com.ua 14 сiчня 2022


Тегигендерна рівність,   США,   права жінок,   Мая Енджелоу

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.