Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

День народження Савченко: повітряні кульки, листи підтримки і Twitter-шторм. До акції долучився ЖКУ

11 травня о 12:00 Київ долучився до всесвітньої акції підтримки Надії Савченко, анонсованої її адвокатом Марком Фейгіним.

11 травня, день народження Надії Савченко, також є 329 днем її ув'язнення.

Фундація "Відкритий Діалог" в Україні, Euromaidan Press, Жіночий консорціум України, Ozon/Озон - громадське спостереження та громадський рух «Відсіч» організували акцію у Києві біля пам’ятника Кию, Щеку і Хориву на Майдані.

- Сьогодні весь світ проводить акцію підтримки української героїні. Ми розповсюдили заклик про флешмоб із випусканням білих повітряних кульок також серед закордонних українців. Білі повітряні кульки символізують невинуватість Надії Савченко та інших політичних в’язнів, утримуваних в Росїі. На кожній кульці ми написали хештег #FreeSavchenko і випустили їх у небо зі сподіванням, що наших полтів’язнів якнайшвидше випустять на волю, - пояснила Анастасія Чорногорська з «Відкритого Діалогу».

- Зараз ми повинні мобілізувати всі свої ресурси на звільнення Надії Савченко, адже з кожним днем у нас стає все менше часу. Вона стала своєрідним символом боротьби за нашу незалежність, і кожен українець, який вболіває за Україну, повинен долучитись до боротьби за звільнення Надії. Адже вона зараз бореться за нас, ставлячи на кін найцінніше що має - власне життя, - прокоментувала Анна Чепура із громадського руху «Відсіч».

- Дуже важливо, що у свій День народження Надя отримала всесвітню підтримку. Росія кричуще порушує норми міжнародного права, ув'язнюючи Савченко та інших політв'язнів. Насамперед, Росія намагається судити громадянку України, викравши її до Росії, звинувачуючи в злочинах, що скоєні на території України. Обставини затримання Савченко визначають її як військовополонену. Росія відмовляється надати цей статус Надії та іншим заручникам, оскільки це означатиме визнання війни з Україною, а замість цього фабрикує безліч безглуздих звинувачень, - додала Аля Шандра із Euromaidan Press.

- Зараз трохи зменшилась активність на підтримку Надії. 26 січня дуже багато небайдужих виступили по всьому світу. Зараз відбуваються більш камерні акції, щоб тепло привітати Надію з Днем народження. Наприклад, в Канаді відбувалась літургія, в Штатах, Англії, Болгарії, Польщі збиралися, щоб писати листи. Активісти розуміють, що зараз дуже важливо підтримувати Надію і гуртуватися, - пояснила модератор англомовної сторінки у Facebook Євгенія Сльозка.

- Спостерігаючи у Росії за судовими процесами над Савченко, ми бачили все беззаконня, яке там відбувається. Ми бачимо його щодня щодо інших українських громадян, які знаходяться ув’язнені в Росії. Порушуючи усі міжнародні норми, Росія просто використовує свою силу. Україна має бути розумнішою, наша сила в тому, що ми можемо бути солідарні. Сьогодні акції відбуваються в різних містах України та світу, - прокоментувала Валерія Рибак із групи громадського спостереження «OZON».

Тим, хто не зміг бути на акції, організатори запропонували взяти участь у твіт-штормі з метою вивести #FreeSavchenko у світовий топ і таким чином привернути увагу до проблеми української політув’язненої. Також можна підписати онлайн-петицію за звільнення Надії Савченко: https://www.change.org/freesavchenko.

Фундація Відкритий Діалог
У разі будь-яких питань звертайтеся будь ласка за тел. +380639957557, [email protected]
Прес-секретар Вікторія Жуган.
 


Джерело: WCU 12 травня 2015


ТегиНадія Савченко

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми