Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Фабрика дітей: чи можна зупинити сурогатний туризм в Україні

В парламенті зареєстрували закон, за яким лише ті, хто постійно проживають в Україні матимуть право на дітей від сурогатних матерів. І усе це на тлі скандалу, адже днями суд обирав запобіжний захід для очільника клініки, яка спеціалізується на репродуктивних технологіях.

Лікаря обвинувачують в продажі немовлят за кордоном. Оскільки, тест ДНК, який робили іноземці, не підтверджував їхнє батьківство. Підозрюваний провини не визнає.

Засідання затрималось на півгодини. Журналістів та інших сторонніх не пускали, адже інформація про пацієнтів та матеріали справи – конфіденційні. За три години оголосили, що розгляд перенесли, але вимоги прокуратура не змінила.

Прокуратура, як завжди, просила найважчий захід, а також тримання під вартою. Другим пунктом нам зазначили, якщо цей захід не буде застосований, то визначити заставу у сумі один мільйон доларів,
– адвокат підозрюваного В'ячеслав Самсоніков.

Прокурори ж кажуть, що докази вини беззаперечні. В Італії затримали пару, яка була клієнтами компанії, подружжя оформляло документи на малюка, нібито народженого сурогатною мамою в Україні. Однак, ДНК тест виявив, що дитина їм абсолютно чужа.

Директор переконує, що фірму купив два роки тому. А от адвокат сурогатної матері знає його ще з 2013 року. Саме тоді його клієнтка стала однією із сурогатних мам, з якою співпрацювала компанія. Вона заявила, що договори підписували з порушеннями, адже відмовлялись прописати суму оплати. Коли стала вимагати виправити, то посипалися погрози.

За законом, бездітні пари можуть звернутися до сурогатної матері, якщо хоча б один із них надав біологічний матеріал. За словами юриста, на практиці ж часто просто оформлюють фактично чужу дитину, як свою. А клініка та жінка, що її народила, отримує винагороду.

Такі ситуації стали можливі через недосконале законодавство. З одного боку, воно у нас ліберальне, адже у багатьох країнах сурогатне материнство заборонене, з іншого – нечітке. Єдиного закону немає, а статті розкидані у різних нормативно-правових актах. На цьому і заробляють не чесні на руку фахівці з репродуктивних технологій.

 


Джерело: 24 канал 23 липня 2018


Тегиправа дитини,   сурогатне материнство,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.