Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Японські роботи страждають від агресивності дітей

Японські роботи «Robovie 2» часто стають об’єктами невмотивованої дитячої агресії.

Група дослідників з ATR Intelligent Robotics and Communication Laboratories та декількох японських університетів вивчала спілкування дітей у віці від 4 до 9 років з роботом типу «Robovie 2» в торговому комплексі міста Осака, інформує сайт science.d3.ru. Увагу вчених привернула агресивна поведінка дітей щодо робота, який був запрограмований ухилятися від прямих фізичних контактів з відвідувачами та шукати обхідні шляхи, якщо основний маршрут заблокований людьми. Якщо з якоїсь причини обійти людей неможливо, робот чемно просить пропустити його. Діти навмисно вставали у робота на шляху, обзивали його поганими словами, штовхали, били. В статті «Why Do Children Abuse Robots?» серед причин, що спонукають дітей до такої поведінки, названі цікавість, бажання розважитися та приклад з боку інших. Особливо агресивно діяли діти в групі, залишеній без нагляду дорослих.

За результатами цих спостережень був модифікований алгоритм поведінки робота, щоб мінімізувати сутички з дітьми. Тепер робот визначає просторовий розподіл високих і низьких людей (вище або нижче 1.4 м) і прокладає маршрут таким чином, щоб перебувати ближче до високих.

Цікаво, що діти, котрі нападали на робота, в більшості своїй сприймали його як живу істоту, а не як механізм. Це певним чином насторожує, бо людиноподібні риси надають роботам якраз для того, щоб зробити спілкування з ними більш комфортним для людей, щоб викликати емпатію, але ніяк не агресію. У зв'язку з цим хотілося б ще згадати робота-мандрівника HitchBOT, який цього літа самостійно подорожував автостопом по Німеччині, Нідерландам, Канаді та США і був серйозно покалічений невідомими вандалами у Філадельфії.


Джерело: Відомості 10 вересня 2015


Тегиправа дітей,   Японія,   дитяча агресія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".