Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Недолік сну в дитинстві призводить до СДУГ

Результати досліджень показали, що недолік сну у дітей в дошкільному віці призводить до посилення гіперактивності і зниження здатності до концентрації уваги в дитячому саду. У той же час гіперактивність і дефіцит уваги у дітей не впливають на тривалість сну.

Дослідження

У дослідженні взяли участь 6860 дітей дошкільного віку. Дані збирали з моменту народження дитини до вступу в дитячий сад і на протязі часу, проведеного там.

Сукупну тривалість нічного сну вважали, виходячи з опитувань батьків про час засипання і ранкового підйому, які проводяться кілька разів за час дослідження. Також батьки оцінювали поведінку своїх дітей за рівнем уважності і гіперактивності.

Результати

Діти, що страждали дефіцитом сну, виявляли підвищену активність і знижену уважність порівняно з однолітками з нормальним сном.

Ці результати дозволяють припустити, що діти, недостатньо сплячі і відпочиваючі, можуть знаходитися в групі ризику по розвитку розладів поведінки, що проявляються гіперактивністю, імпульсивністю, відсутністю посидючості і проблемами з концентрацією уваги.

Результати попередніх досліджень також показали, що регулярний час відходу до сну позитивно позначається на поведінці дітей у віці чотирьох років. Більш ранній час засипання також сприятливо позначається на поведінці дітей, схильних до гіперактивності.

Згідно дослідникам, синдром дефіциту уваги і гіперактивності рідко діагностують у дошкільному віці. Тим не менш перші прояви розвивається СДУГ з’являються рано.

Розлади сну, труднощі з засинанням, часті пробудження нерідко відзначають у дітей та підлітків з СДУГ. Проте встановити причинно-наслідковий зв’язок між порушеннями сну і СДУГ ученим поки не вдалося.

Більш тривалі дослідження допоможуть з’ясувати наявність і особливості взаємозв’язку між гіперактивністю і сном.


Джерело: ukr.media 01 лютого 2017


Тегиправа дитини,   здоров'я дитини

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.