Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Сєвєродонецькі діти: "Ми хочемо залишитися жити у Рівному"

Сєвєродонецькі школярі, які побували на Великдень на Рівненщині, сьогодні розповіли про свої враження. Одинадцять дітей зі сходу їхали сюди з цікавістю та острахом, однак вже за декілька днів місцеві сім‘ї стали для них рідними. Дехто з діток навіть захотів залишитися у Рівному, мовляв тут добре, приязно, а головне - спокійно.

Ініціатором цієї поїздки була Рівненська громадська організація "Молода Просвіта" спільно з управлінням освіти та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Рівнеради. Відтак, гостей зі сходу зустріли у Чистий четвер, 9 квітня. Вони гостювали у рівненських сім'ях, де й святкували Пасху. Діти розповіли, що рівненські традиції їх неабияк вразили та зацікавили, однак найбільше запам'ятається тутешня гостинність та відкритість людей.

- Найбільше вразила гостинність рівнян, яку ми відчули з першої зустрічі на вокзалі. Наших діток розселили по місцевих сім'ях . Перебуваючи в Рівному, мали дуже насичену культурну програму. Діткам найбільше сподобалося у ляльковому театрі, оскільки у Сєвєродонецьку такого немає. Вразило і те, що на Рівненщині дуже багато церков, особливо сподобалася екскурсія у Покровському соборі. Окрім того, нам було цікаво у Дубно, Почаєві, Дермані та Гурбах, - каже вчитель української мови та літератури сєвєродонецької школи Анна Попова.

Вчителька зі сходу також розповіла про захоплення дітей екскурсією до Почаївської лаври, яка, за словами школярів, у багатьох моментах відрізняється від Святогорської лаври. Також школярі ще досі під враженням від поїздки до Львова, кажуть, що хотілося б довше там побути.

- Ми дізналися також багато чого нового. Рівненська культура, звичаї відрізняються від наших. До цього ми їх не дотримувалися, але на наступний Великдень обов'язково будемо, – говорять школярі зі сходу.

Тепер, кажуть діти, у них дві сім‘ї: одна на сході, а інша на заході. За словами гостей, їм було весело та комфортно у "нових сім'ях". Говорять, що коли закінчиться війна на сході, запросять до себе у гості і рівнян.

Організатори розповідають, що схожі акції планують проводити і у майбутньому. Адже головна мета -довести не комусь, а собі, що схід і захід справді є єдиними.
 


Джерело: ВСЕ 16 квiтня 2015


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   Донбас,   АТО,

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".