Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Самостійність у дитини: поради для батьків

Навички повсякденної самостійності у дітей мають розвиватися з перших років життя.

Прагнення до виконання загальних завдань самому — це один з головних факторів дорослішання, який визначається психічними особливостями мозку. Зазвичай це відбувається у період з двох до трьох років. Паралельно з цим вибудовується лінія спілкування, нові експерименти тощо.

Самостійність та батьки: що робити?

Мати та батько мають ненав’язливо допомагати дитині виховувати самостійність. Це не означає, що треба повністю передати кермо влади в руки дитини. Тут потрібний обережний контроль, але дитина має засвоїти, що частина її дій відбувається із власного розсуду.

Деякі речі та звички можна виховувати у малюка раніше. Наприклад, окремо спати від батьків можна вже через пів року. Щоб не спричиняти дискомфорт, можна дізнатися заздалегідь, як навчити дитину засинати самостійно у різному віці без зайвих проблем. Детальніше про це можна дізнатися в EVA Blog.

Що мають робити батьки:

  • спокійно пояснюйте дитині, де була помилка;
  • не соромтесь хвалити дитину за її правильні дії;
  • у конфліктних ситуаціях намагайтеся дати право вибору та дійти компромісу.

Отже, виховання самостійності у дитини — це важкий процес, який зав’язано на фізичних можливостях та психологічних особливостях формування малюка.

Ігрова форма виховання: як перетворити доросле життя на приємність?

Сформувати навички до самостійного прийняття рішень можна завдяки спеціальним іграм, які можуть влаштувати батьки. Наприклад, серед них можуть бути:

  • приготування сніданків — довірте дитині формування бутерброду з інгредієнтів, що є у наявності;
  • побудова будинків та містечок з конструктора або інших деталей — так дитина усвідомлює власну компетентність у важливих питаннях;
  • зробіть процес одягання вранці певним змаганням на швидкість, але дайте дитині право вибору конкретних речей у гардеробі.

Тож при постійному спілкуванні між дітьми та батьками можна встановити здорову самостійність. До того ж малюкам потрібно відчувати турботу та підтримку від дорослих.


Джерело: Високий замок 13 жовтня 2021


Тегиправа дитини,   психологія,   виховання,   захист прав дитини,   самостійність у дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".