Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У шкільних їдальнях Шотландії діти зможуть платити за обід за допомогою системи розпізнавання облич

У дев'ятьох школах Північного Ейрширу (Шотландія) запроваджують систему розпізнавання облич. За її допомогою в їдальнях діти зможуть заплатити за обід.

Про це передає Sky News.

За допомогою нової системи у школах хочуть пришвидшити черги та зменшити ризики передавання COVID-19 під час оплати картками чи за допомогою відбитків пальців.

Директор компанії CRB Cunninghams, яка надала технологію, Девід Суонстон каже, що система не порушує конфіденційність учнів. Також він розповів, що за допомогою технології на обслуговування одного учня в їдальні витрачають лише 5 секунд.

Як працюватиме технологія?

У їдальні дитина дивиться в камеру, програмне забезпечення зчитує основні риси обличчя та порівнює їх із базою даних зареєстрованих користувачів. Коли програма знаходить відповідність, вона відкриває рахунок, на який записується обід учня. Це дозволяє касиру віддати дитині їжу.

Розробники запевняють, що технологія безпечна та гарантує конфіденційність, оскільки зашифровує всі дані. Якщо учень переводиться в іншу школу, його дані видаляють. Якщо батьки не погоджуються на розпізнавання обличчя, дитина зможе розплачуватися карткою за допомогою пін-коду.

Яка реакція?

Влада Північного Ейрширу повідомила, що 97% батьків та дітей погодилися на використання системи у школах. Водночас департамент освіти не контролює, як школи використовують технології.

Деякі батьки та організація Big Brother Watch вважають, що дітей погано поінформували про ризики конфіденційності. Крім того, експерти вважають, що немає потреби запроваджувати у школах настільки серйозні технології, які потенційно необхідніші для пошуку злочинців.

Одними із перших системи розпізнавання облич почали застосовувати у Китаї. Зокрема там тестували систему оплати проїзду за допомогою розпізнавання облич. Також у Китаї використовують технології, щоб контролювати мусульманську нацменшину уйгурів.


Джерело: hromadske.ua 19 жовтня 2021


Тегиправа дитини,   захист прав дитини,   цифрові технології

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".