Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Експерти розповіли, як вплине на українців збільшення шлюбного віку

Зміни до закону про Сімейний кодекс, якими було збільшено шлюбний вік, мало вплинуть на реальне життя, тому що ранніх шлюбів в Україні небагато. Таке переконання висловила науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птахи Людмила Слюсар.

"Українці, як і більшість європейців, усе пізніше одружуються. Це пояснюється тим, що сучасна людина повинна досить довго навчатися, здобувати професію, перш ніж стати матеріально незалежною і спроможною утримувати родину", - зауважила вона.

Водночас шлюбів з жінками, молодшими за 18 років, у 2010 році було понад вісім тисяч - лише 2,7% від загальної кількості. "Тобто законодавець лише оформив у правовій площині об'єктивний процес збільшення шлюбного віку. Але в експертів є застереження - проблеми матиме якась частина населення, що налаштована на ранній шлюб. Це, як правило, сільська молодь західних регіонів України, а також певні етнічні групи. Звичайно, у 17 років людина ще незріла, але коли сім'я дотримується традиційної поведінки і людина налаштована рано взяти шлюб і народити дітей, може, такий союз і буде міцним. Закон створить таким громадянам зайві перепони", - наголосила Слюсар.

За її інформацією, на сьогодні середній шлюбний вік чоловіка - 30 років, жінки - 27 років. Якщо йдеться про перше одруження, то для чоловіка - 26 років, для жінки - 21-24 років. Найбільшою є кількість шлюбів, де нареченій - 21-23 роки, а нареченому - 23-25 років. При цьому офіційно не реєструють шлюб 10-12% українських пар.

15 березня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку". Згідно зі змінами, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється з 18 років (дотепер шлюбний вік для жінки становив 17 років, для чоловіка - 18 років).

 


Джерело: Радіо Ера 11 квiтня 2012


Тегидемографія,   шлюбний вік,   реєстрація шлюбу

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.