Як працювали мобільні сервісні центри «Коло сильних» у лютому

У лютому команди мобільних сервісних центрів «Кола сильних», що працюють в межах проєкту «Розширення можливостей громад південних областей України через інтегровані послуги з захисту» здійсними 16 виїздів у десять населених пунктів Миколаївської області.
Окрім інформаційних сесій, фахівці консультують та відповідають на запитання, дають поради, допомагають оформити документи збирають інформацію про найбілш насущні потреби.
У лютому до фахівців мобільної бригади ветеранського напрямку найчастіше звертаються із питаннями про матеріальну допомогу, лікування та реабілітацію, встановлення статусів та пільг, пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю. Також у лютому ветеранська мобільна бригада почала видавати грошові сертифікати.
Команда мобільної бригади проєкту, що праціє у напрямку підтримки жінок у випадках ГЗН розповідає та консультує щодо захисту прав жінок, подолання тривожності, тощо.
Щоб оцінити ефективність своєї роботи, команди після кожної зустрічі збирають у людей відгуки. Ось лише деякі з них:
«Велика дяка за плідну працю, за професіоналізм, за теплі слова, за корисні поради. Враження від зустрічі дуже корисні. Особлива подяка команді Коло Сильних за матеріальну допомогу. Дякую.»
«Вдячний, що допомогли в оформлені запиту та позовної заяви до суду. У сучасних реаліях допомога Вашої організації є безцінною.»
«Дякую за допомогу. Дякую, що вислухали. Будемо чекати на нові зустрічі.»
«Щиро дякую за те,що допомагаєте родинам ветеранів, що робите добру справу.»
Як зазначає команда проєкту, комунікація з бенефіціарами переростає у справжню дружбу. І ветерани, які приходять на зустрічі з мобільною бригадою, приїжджаючи у Миколаїв, заходять до стаціонарного центру, щиро спілкуються і цікавляться проєктом. Або по-дружньому телефонуть фахівцям, щоб порадитися з приводу подальших зустрічей у громаді.
Нагадаємо, що проєкт «Розширення можливостей громад південних областей України через інтегровані послуги з захисту» Жіночий консорціум України реалізує у Миколаєві та області у партнерстві та за підтримки Norwegian People`s Aid (Норвезької Народної Допомоги) за участі Центру кризових ситуацій та підтримки (CDCS) Міністерства Європи та закордонних справ Франції.
У проєкті працюють мобільний сервісний центр для роботи в громадах Миколаївської області, а також два стаціонарні сервісні центри у місті Миколаїв.
Центри надають юридичну, психологічну, психосоціальну підтримку тим, хто її потребує. Для чоловіків, які постраждали від травми війни, ветеранів та їхніх сімей проводяться інформаційно-просвітницькі заходи та надаються необхідні сервіси, а також надається підтримка жінкам і дівчатам з вразливих верств населення.
Джерело: Жіночий консорціум Україна 10 березня 2025