Недобросовісних сурогатних матерів вносять у чорні списки

Сурогатних матерів, що порушують умови договору, вносять у чорні списки. Бездітні пари, зіткнувшись з обманом, вказують усі дані недбайливої сурмами в інтернеті.
Про це повідомляють Вести.
"У Мережі з'явилися чорні списки сурогатних матерів. Скривджені замовники вказують ім'я, прізвище і телефони недбайливих сурмам", - вказується в публікації.
На форумах бездітні пари скаржаться, що жінки викликаються виносити їм дитину, але потім беруть гроші і зникають або під час вагітності збільшують таксу.
Крім того, нерідко вагітні жінки порушують режим, відмовляються від лікування. Є випадки, коли сурмами збирають "внески" з декількох пар. У чорному списку є і посередники, які шукають сурмам для бездітних жінок.
А витрати на утримання сурмам і виношування дитини чималі. Ціна материнства - 200-250 тис. грн, ще від 1 тис. до 3 тис. грн біологічні батьки віддають щомісячно сурмамам на харчування (плюс ліки, відвідини лікарів).
Як розповіли в одній зі столичних репродуктивних клінік, щоб відсівати сурмам-аферисток, у клініці, окрім звичайних аналізів, проводять і психологічні тести. «Щоб зрозуміти, наскільки серйозно жінка підходить до питання», - відзначає координатор центру.
Але є й інший бік медалі - коли біологічні батьки відмовляються від малюків із патологіями. Відмовляються від таких крихіток і сурогатні мами. «Було декілька випадків. Такі діти отримували статус сиріт, і їх відправляли у дитбудинки. У законі прописано інтереси батьків і жінок, які виношували дитину, але про права таких дітей - жодного слова», - говорить уповноважений із прав дітей при президентові Юрій Павленко.
Джерело: УКРІНФОРМ 21 листопада 2013
Додати коментар Коментарi (0)