Психологи назвали дві причини сексизму

Психологи визначили те, які саме особисті якості забезпечують схильність чоловіків до сексизму. З'ясувалося, що таких якостей дві, і кожна пов'язана з сексизмом певного типу.
Дослідження психологів з декількох американських університетів (включаючи університеті Лоуренса у Вісконсині) опубліковано в журналі Social Psychology Bulletin і виконано за участю понад 400 добровольців з числа гетеросексуальних чоловіків. Опитування учасників дозволили встановити, що ті чоловіки, що побоюються розриву у відносинах більш схильні до того, що вчені назвали амбівалентним сексизмом, а ті, хто боїться довготривалих стосунків, швидше дотримується агресивних поглядів на межі з жіноненависництвом.
Амбівалентністю в психології називають поєднання протилежних властивостей або двох типів поведінки, що суперечать одна одній; амбівалентний сексизм поєднує покровительно-зневажливе ставлення до жінок з агресивним. За словами одного з авторів дослідження, «чоловіки, які побоюються розриву поводяться з жінками як "лицарі в сяючих обладунках", але це стосується лише тих, хто відповідає всім їхнім вимогам. А якщо дама не така, як їхні уявлення про ідеальну жінку - лицар перетворюється у людожера».
Джошуа Харт, професор психології з Юніон-коледжу, описує і людей, що побоюються відносин як таких - «Чоловіки, які схильні уникати серйозних стосунків демонструють тільки агресію, без лицарства і прагнення до опіки». Одні надмірно опікують і часом третирують, другі просто третирують і обидва типи, якщо вже відкинути вбік наукову термінологію, розглядають жінок як людей другого сорту. Які в кращому випадку нічого самі зробити не можуть і потребують постійного догляду, а в гіршому і зовсім уособлюють собою чи не квінтесенцію всесвітнього зла.
Найголовніше - в роботі Харта і його колег всіх чоловіків зовсім не поділили на два неприємних типи - вчені лише показали те, що сексизм (який неприємний завжди) може бути пов'язаний з двома різними якостями. Які виражені разом або окремо далеко не у всіх; з тим же успіхом можна сказати те, що погана успішність у школі може бути обумовлена низькою мотивацією і низьким інтелектом - від цього учні не поділяться на ледачих і дурних.
Джерело: news.mail.ru 21 грудня 2012
Додати коментар Коментарi (0)