Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Саудівським жінкам дозволили розлучатися з чоловіком, який палить

Жінки в Саудівській Аравії можуть подавати на розлучення з чоловіком, який палить.

Про це пише саудівська газета Al Watan.

"Якщо, вийшовши заміж, жінка виявила, що чоловік палить, і в результаті стала страждати від алергії або дискомфорту в грудях, вона може подати прохання про розлучення. Якщо при цьому дружина стверджує, що не хотіла виходити заміж за курця, оскільки розглядає цю звичку як ваду у людині, то шлюб слід анулювати, оскільки шкода від куріння унеможливлює подальше спільне життя подружжя", - роз'яснив суддя апеляційного суду Ібрагім Ходейрі. В цьому разі куріння може розглядатися як хвороба.

Водночас, суддя виключив розлучення унаслідок куріння, коли жінка знає про цю звичку майбутнього чоловіка до завершення укладання шлюбного контракту. Тривалість шлюбу також може стати причиною відмови в розлученні.

"Якщо жінка живе з курцем-чоловіком 20 років, прохання про розлучення буде відхилено, оскільки дружина вже прийняла куріння як факт", - говорить Ходейрі.

Коментарі судді викликали безліч дискусій в інтернет-співтовариствах. "Слова судді на 100% справедливі", - написав один чоловік. "Якщо дозволити розривати шлюб через куріння, то всі жінки розлучаться", - зазначив інший саудовець, вказуючи на високий відсоток чоловіків, що палять, у королівстві.

Згідно з офіційною статистикою, в Саудівській Аравії тютюн палять близько 6 млн осіб, у тому числі 600 тис. жінок і 772 тис. підлітків. Саудівська Аравія є четвертим найбільшим в світі імпортером сигарет. Тисячі людей щорік вмирають у країні від пасивного куріння на роботі.

Як показало опитування, проведене торік, 98% респондентів підтримали б заборону на паління на робочому місці.
 


Джерело: УКРІНФОРМ 19 липня 2012


Тегичоловіки і жінки,   розлучення,   паління

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми