Жінкам повернуть право йти на пенсію в 55?

30 січня 2014 року народний депутат України Денис Дзензерський у складі авторського колективу зареєстрував у Верховній Раді проект Закону № 4063 «Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування деяких норм пенсійної реформи стосовно страхового стажу, пенсійного віку та перерахунку пенсій».
Депутати виступили з ініціативою відновити права громадян на отримання належних пенсійних виплат, надати право отримувати пенсії на умовах, які були встановлені на початку трудової діяльності, і здійснювати перерахунок призначених пенсій з урахуванням зростання середньої заробітної плати.
Законопроект передбачає надання жінкам права виходу на пенсію по досягненню 55 років і зняття обмежень прав пенсіонера за розрахунком пенсії з урахуванням будь-яких 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000р. періодом до 1 січня 2016р. При розрахунку пенсії по досягненню пенсійного віку до уваги братиметься середня заробітна плата за попередній рік, а для призначення пенсії з інвалідності пропонується повернути страховий стаж від 2 до 5 років. Крім того, в законопроекті пропонується вирішення проблеми призначення пенсії за відсутності первинних документів про заробітну плату у зв’язку з ліквідацією підприємств, а також відновлення умов пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та відновлення права на перерахунок пенсії для працюючих пенсіонерів у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
«Питання реформування нинішньої пенсійної системи є, мабуть, одним з найбільш обговорюваних. Державне пенсійне страхування в тому вигляді, в якому воно є зараз, безсумнівно, вимагає корінних змін. Ми пропонуємо повернути умови пенсійного забезпечення для людей, що народилися до 1 липня 1979 року народження, щоб чоловіки і жінки, як і колись, змогли вийти на пенсію в 60 і 55 років відповідно. Зміни торкнуться громадян, які на сьогоднішній день ще не досягли 35 років. У них в запасі достатньо часу, щоб подбати про накопичення», — коментує народний депутат Денис Дзензерський.
Згідно з представленим законопроектом особам, що народилися пізніше 1 липня 1979р., пропонується встановити страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, 15 років, а страховий стаж, який дає право на отримання мінімальної пенсії за віком — 30 років для жінок і 35 для чоловіків.
За словами народного депутата, прийняття законопроекту дозволить реформувати систему пенсійного страхування в Україні і дасть можливість розвитку приватних пенсійних фондів за західним зразком.
Джерело: Інформаційний простір 14 лютого 2014
Додати коментар Коментарi (2)