Жінки воюють не гірше, ніж чоловіки

Незважаючи на такі реально існуючі в історії приклади, як Жанна або королева Бодіссія, в західному світі склався міцний міф про те, що чоловіки - це воїни, а жінки завжди залишалися вдома вести господарство. Однак подібні факти не підтвердилися в історії. Дослідження показують, що чоловіки навмисно виключили з історії таке поняття, як жінка-солдат, щоб показати представницю прекрасної статі більш слабкою. Існує багато прикладів жінок, які билися так само мужньо, як їхні колеги-чоловіки, але не домоглися визнання.
Дослідники з Університету в Мадриді запевняють, що війна - це одна з таких професій, де стать не має значення. Дослідження показали, що жінки завжди були присутні у війнах, як давніх, так і сучасних, але в цілому їх зображували, як жертв війни. Вони були свого роду «тилом» війни: медсестрами, повіями, шпигунами і водіями швидкої допомоги. Але історія ігнорує внесок жінок-солдатів, зроблений у фактичних бойових діях. Військові командири розуміли, що жінки воюють нарівні з чоловіками, проте побоювалися, що вони будуть розцінені, як слабка стать.
Військові постійно прагнуть применшувати роль жінок і їх внесок у перемоги за сотні років. Однак, на щастя, архіви дають можливість відновлювати справжню роль жінок на війні. У більшості випадків жінки вважалися підбурювачами до збройних конфліктів, а зростання націоналістичних рухів в 19 столітті це активно демонструє. Хоча чоловіки намагалися утримати жінок від бойових дій, вони завжди їх асоціювали з жіночим ідеалом. А тому часто їх пов'язують з поняттям Батьківщини.
Джерело: Профи-ньюс 07 листопада 2012
Додати коментар Коментарi (0)