Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України
 Жіночий консорціум України
Сумський державний університет

Метою даного дослідження було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах. Досягнення поставленої мети передбачало вирішення наступних завдань: - вивчити особливості оцінок учнями та вчителями рівня залучення дівчат та хлопців до різного роду заходів у навчальному процесі; - виявити особливості ставлення вчителів до дітей, що ґрунтується на ознаці статі у навчальному процесі; - вивчити оцінки учнями та вчителями рівня залучення дівчат та хлопців до різного роду заходів позашкільної діяльності; - оцінити, чи мають хлопці та дівчата рівні можливості обрати гуртки, спортивні секції у загальноосвітніх навчальних закладах; - виявити, чи існує проблема гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах і чи бачать її самі учні та вчителі; - визначити, які саме прояви опитані найчастіше відносять до гендерного насильства; - визначити найбільш прийнятні з токи зору опитаних учнів та вчителів шляхи вирішення проблеми гендерного насильства; - визначити найбільш прийнятні форми допомоги вчителям та учням у випадках проявів гендерного насильства. Враховуючи, що шкільне середовище є неоднорідним і гендерні питання по-різному сприймаються, усвідомлюються та проявляються серед молодших, старших школярів та у вчительському середовищі, дослідженням було передбачено охоплення декількох цільових груп: Учні (4-их, 7-их, 10-их класів) та вчителі шкіл, які працюють з даними цільовими групами. Вибіркове дослідження було проведено у Рівненській, Сумській та Черкаській областях у 2016 р. В кожній області (пропорційно у Рівненській, Черкаській та Сумській областях) було передбачено охоплення не менше 3-х шкіл (по дві школи у місті та одна – у селі). У кожній школі передбачалося опитування учнів трьох ланок шкільної освіти (молодша, середня та старша школи). Таким чином відбір респондентів здійснювався на 2-ох етапах: на першому – з 4 врахуванням географії та типу поселення (місто-село); на другому – з врахуванням шкільних ланок (учні 4-х, 7-х та 10-тих класів). Теоретична похибка вибірки не перевищує 5%. Дослідження виконано Сумським державним університетом на замовлення Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України», в рамках проекту "Реалізація Конвенції ООН про права дитини", що реалізується спільно з Save the Children International за підтримки звіт здійснено за фінансової підтримки Уряду Швеції. Відповідальність за зміст лежить виключно на авторах. Уряд Швеції може не поділяти думки, висловлені в звіті.

Завантажити дослідження


Назад до списку видань

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.