Через російську окупацію Україна втратила 120 найкращих оздоровчих таборів у Криму, ще 70 – на Сході. Це четверта частина всіх закладів у країні. А дітей, які потребують оздоровлення за рахунок держави, стало більше на 60 тисяч – додалися маленькі переселенці та діти учасників АТО.
Автор: ZIK
Через російську окупацію Україна втратила 120 найкращих оздоровчих таборів у Криму, ще 70 – на Сході.
Це четверта частина всіх закладів у країні. А дітей, які потребують оздоровлення за рахунок держави, стало більше на 60 тисяч – додалися маленькі переселенці та діти учасників АТО, інформує ТСН.
Та й попри це, в таборах цьогоріч очікують менше дітей, ніж зазвичай. Бо державне фінансування скоротилося на 500 мільйонів гривень. Ні переселенці, ні діти учасників АТО не мають пільг.
Тепер гроші на оздоровлення дітей виділяють місцеві бюджети. Також пропонують частково покривати вартість путівки батькам. Ціна путівок цьогоріч зросла на 15% – у середньому до п’яти з половиною тисяч гривень. Зате чиновники бачать у цьому і позитив. В умовах такої кризи зникнуть непридатні для відпочинку табори, які ще з радянських часів лякали своїми умовами.

23 липня 2026 р.
Чому одна дитина постійно ображається, що брата чи сестру люблять більше? Чи справді все потрібно ділити порівну? І як реагувати на дитячі сварки так, щоб вони не перетворювалися на довічну образу? Саме про це говорили учасники онлайн тренінгу «Сіблінгові війни у кризові часи: як збалансувати дитячу конкуренцію та захистити право кожної дитини на батьківський ресурс», який у межах проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» провела психотерапевтка Тетяна Пашко.

23 липня 2026 р.
Літня школа «Лабораторія впливу "Child Rights Makers"», що діє у межах проєкту «Зміцнення громадянського суспільства для забезпечення прав дітей», триває. І кожен день тут наповнений новими знайомствами, відкриттями, дискусіями та спільною роботою. Вони малюють, сперичаються, працююють в командах, говорять про права дітей, булінг, власний досвід і майбутні зміни.

22 липня 2026 р.
Вісім команд із різних регіонів України, десятки дітей, педагоги й ментори зібралися на Літній школі «Лабораторія впливу "Child Rights Makers"», щоб зробити перший крок до великої спільної справи – дослідження того, як в Україні реалізуються права дитини.