
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба відзначає необхідність комплексного підходу до вирішення проблем захисту прав дітей, які стали, є або можуть стати жертвами конфлікту на Сході України.
Автор: president.gov.ua
Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба відзначає необхідність комплексного підходу до вирішення проблем захисту прав дітей, які стали, є або можуть стати жертвами конфлікту на Сході України.
"Війна завжди супроводжується насильством щодо дітей. Ми маємо не тільки говорити про злочини проти дітей, але і вимагати покарання винних", – заявив Микола Кулеба на прес-конференції 15 січня.
Уповноважений Президента наголосив на необхідності негайного визначення порядку евакуації дітей із закладів, які знаходяться в зоні АТО, евакуації сімей, на вихованні яких перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
За словами Уповноваженого з прав дитини, необхідно законодавчо встановити поняття "дитина – жертва збройного конфлікту" та визначити комплекс послуг, які мають надаватися таким дітям. Микола Кулеба також зазначив важливість встановлення кримінальної відповідальності за вербування або втягування в інший спосіб дітей до участі у збройних конфліктах.
Уповноважений з прав дитини привернув увагу до відсутності можливості забезпечення необхідною психологічною та медичною допомогою дітей. Діти-вимушені переселенці, діти-комбатанти (діти-солдати), діти, які зазнали фізичного або сексуального насилля, перебували у полоні, зазнали психологічних або фізичних травм, втратили батьків або зв’язок з батьками мають отримувати гарантований державою перелік соціальних послуг, наголосив він.
Микола Кулеба відзначив недосконалість національного законодавства про участь дітей у збройних конфліктах.
Окремо Уповноважений з прав дитини наголосив на важливості ратифікації Римського статуту, що дасть змогу звернутись до Міжнародного кримінального суду для покарання винних у військових злочинах.

23 липня 2026 р.
Чому одна дитина постійно ображається, що брата чи сестру люблять більше? Чи справді все потрібно ділити порівну? І як реагувати на дитячі сварки так, щоб вони не перетворювалися на довічну образу? Саме про це говорили учасники онлайн тренінгу «Сіблінгові війни у кризові часи: як збалансувати дитячу конкуренцію та захистити право кожної дитини на батьківський ресурс», який у межах проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» провела психотерапевтка Тетяна Пашко.

23 липня 2026 р.
Літня школа «Лабораторія впливу "Child Rights Makers"», що діє у межах проєкту «Зміцнення громадянського суспільства для забезпечення прав дітей», триває. І кожен день тут наповнений новими знайомствами, відкриттями, дискусіями та спільною роботою. Вони малюють, сперичаються, працююють в командах, говорять про права дітей, булінг, власний досвід і майбутні зміни.

22 липня 2026 р.
Вісім команд із різних регіонів України, десятки дітей, педагоги й ментори зібралися на Літній школі «Лабораторія впливу "Child Rights Makers"», щоб зробити перший крок до великої спільної справи – дослідження того, як в Україні реалізуються права дитини.