
Про це директор Департаменту освіти Ольга Деменко повідомила в ході прямої телефонної лінії в газеті «Вечірній Харків». За її словами, лист Міністерства освіти України з пропозицією ввести шестиденку в міських школах носить рекомендаційний характер, і, проаналізувавши всі плюси і мінуси цього нововведення, в місті дійшли висновку, що приймати його в Харкові не зовсім доцільно.
Автор: Харків
Про це директор Департаменту освіти Ольга Деменко повідомила в ході прямої телефонної лінії в газеті «Вечірній Харків».
За її словами, лист Міністерства освіти України з пропозицією ввести шестиденку в міських школах носить рекомендаційний характер, і, проаналізувавши всі плюси і мінуси цього нововведення, в місті дійшли висновку, що приймати його в Харкові не зовсім доцільно. Ольга Деменко зазначила, що шестиденка дуже перевантажить дітей, у яких повинно бути хоча б два вільних від навчання дні. Крім того, таке нововведення порушує права вчителів, які мають дізнаватися про зміни умов праці за два місяці до початку навчального року.
Також директор департаменту підкреслила, що шостий день навчання спричинить за собою додаткові витрати, що не зовсім правильно в тій економічно-політичній ситуації, що склалася в країні. Це і зарплата вчителів, і оплата комунальних послуг в міських школах.
За словами Ольги Деменко, навчальні заклади міста закінчують підготовку до нового навчального року. Зокрема, всі 446 опалювальних систем в школах вже готові до початку нового опалювального сезону. До 1 жовтня планують закінчити ремонт, який проводиться в усіх навчальних закладах міста.

23 липня 2026 р.
Чому одна дитина постійно ображається, що брата чи сестру люблять більше? Чи справді все потрібно ділити порівну? І як реагувати на дитячі сварки так, щоб вони не перетворювалися на довічну образу? Саме про це говорили учасники онлайн тренінгу «Сіблінгові війни у кризові часи: як збалансувати дитячу конкуренцію та захистити право кожної дитини на батьківський ресурс», який у межах проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» провела психотерапевтка Тетяна Пашко.

23 липня 2026 р.
Літня школа «Лабораторія впливу "Child Rights Makers"», що діє у межах проєкту «Зміцнення громадянського суспільства для забезпечення прав дітей», триває. І кожен день тут наповнений новими знайомствами, відкриттями, дискусіями та спільною роботою. Вони малюють, сперичаються, працююють в командах, говорять про права дітей, булінг, власний досвід і майбутні зміни.

22 липня 2026 р.
Вісім команд із різних регіонів України, десятки дітей, педагоги й ментори зібралися на Літній школі «Лабораторія впливу "Child Rights Makers"», щоб зробити перший крок до великої спільної справи – дослідження того, як в Україні реалізуються права дитини.