
В Україні триває впровадження освітньої реформи. Триватиме вона 12 років. Один з ключових етапів змін – перші два роки, коли формується міцна основа для подальших інновацій.
Автор: uatv.ua
В Україні триває впровадження освітньої реформи. Триватиме вона 12 років. Один з ключових етапів змін – перші два роки, коли формується міцна основа для подальших інновацій.
Ключова мета реформи – компетентнісний підхід до навчання. Його суть полягає не тільки в отриманні знань, а й в умінні застосувати їх на практиці, в звичайному житті.
“Нова українська школа” – реформа, яка дозволяє змінити школу і зробити її практико-орієнтованою, цікавою для дитини. Такою, в яку йому хочеться йти, яка буде для нього дійсно корисною”, – наголошують експерти.
Головним фактором для роботи в нових умовах є свобода вчителя і зміна його ролі. Так, зараз профільне міністерство пропонує педагогам типові навчальні програми, які вони мають право змінювати на власний розсуд.
І вчителі, і батьки сьогодні прагнуть створити всі умови, щоб навчання дітей проходило в комфорті. Тому одним з важливих напрямків освітньої реформи є забезпечення шкіл новим освітнім простором.
Воно складається з чотирьох необхідних елементів: енергоефективність, безбар’єрність і умови для інклюзивного навчання, комп’ютерні технології і сучасні методи навчання, а також мотивуючий простір.
На дані цілі з держбюджету вже виділили 1 млрд грн. Кошти спрямують на придбання шкільних меблів, дидактичного і мультимедійного обладнання і т. п.
Два роки тому в Україні запрацював освітній портал “Нова українська школа”. Його мета – допомогти профільному міністерству інформувати людей про всі зміни.
“На жаль, не всі педагоги і директори шкіл до кінця розуміють, що відбувається насправді, і як правильно впроваджувати інновації, – розповідає редактор сайту Вікторія Топол. – Наше завдання – цілеспрямовано доносити достовірну інформацію освітньому співтовариству, особливо в регіони. А з часом у нас з’явилася і батьківська аудиторія. Вони постійно цікавляться тим, що змінюється, пишуть нам про якісь проблеми, просять про допомогу. І ми допомагаємо, радимо, звертаємося до міністерства”.
За словами керівника порталу, в основному відгуки батьків про реформу школи позитивні.
Звичайно, при впровадженні будь-яких новацій виникають і певні труднощі. Наприклад, не всі школи вчасно отримали нові меблі та мультимедійне обладнання. Але ситуація поступово змінюється на краще.
У поточному році на “Нову українську школу” з держбюджету також виділені кошти. Закупівлі для освітніх цілей тривають.
Освітня реформа продовжуватиметься до 2030 року. Одночасно в школах будуть впроваджувати реформу педагогічної освіти. А для того, щоб нова школа запрацювала на всіх рівнях, розроблять нові стандарти базової освіти (5-9 класи) та старшої школи (10-12 класи).

2 липня 2026 р.
Літо в самому розпалі, і якщо ти шукаєш ще одну цікаву активність, яка допоможе провести час із користю та знайти нових друзів - запрошую тебе до нашого онлайн психологічного клубу для підлітків!

29 червня 2026 р.
З 24 по 26 червня у Львові відбулася зустріч партнерських організацій міжнародної організації ERIKS Development в Україні. Захід об’єднав представників українських організацій-партнерів, регіонального офісу ERIKS та колег із головного офісу для спільного навчання, обміну досвідом і пошуку рішень на виклики, з якими сьогодні працює громадський сектор.

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈