
У Міністерстві охорони здоров'я України нагадали, як працівникам освіти організувати безпечний процес навчання в умовах пандемії COVID-19.
Автор: УКРІНФОРМ
У Міністерстві охорони здоров'я України нагадали, як працівникам освіти організувати безпечний процес навчання в умовах пандемії COVID-19.
Як повідомляє МОЗ, після тривалого періоду дистанційного навчання і літніх канікул розпочався новий навчальний рік, але пандемія COVID-19 все ще триває.
Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти визначені постановою головного державного санітарного лікаря України № 8 від 25 серпня 2021 року.
До таких заходів належить:
На період карантину у дитсадках заборонено:
Протиепідемічні заходи у закладах позашкільної, загальної, середньої, професійної (професійно-технічної), фахової, передвищої, вищої освіти визначені постановою головного державного санітарного лікаря України № 9 від 26 серпня 2021 року.
До таких заходів належать:
"Учні 1 – 4 класів можуть входити до закладу освіти та перебувати і ньому без використання засобів індивідуального захисту. Учні старші 12 років обов’язково мають носити ЗІЗ, пересуваючись приміщеннями навчального закладу, водночас можуть не використовувати їх під час проведення занять", - наголосили в МОЗ.
ЗІЗ також слід використовувати під час спілкування між працівниками.
Вхід та перебування в закладі батьків – за умови використання масок, проведення термометрії та попереднього узгодження дій з керівником закладу. За можливості слід проводити заняття з окремих предметів просто неба.
На період карантину у цих закладах заборонено:
"Дотримання цих простих правил допоможе вам зберегти здоров’я: своє та дітей, яких ви навчаєте. Не забудьте також вакцинуватися - щеплення убезпечить вас від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби у разі інфікування", - заявили у МОЗ.
31 серпня міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурат Шахін обговорили роботу закладів освіти в умовах COVID-19.

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈

24 червня 2026 р.
В рамках Проєкту «Посилення громадянського суспільства у захисті прав дітей», який ГО "Жіночий консорціум України" реалізує у співпраці та за підтримки Save the Children Ukraine шукає експерта(ку)-методолога(иню) для розробки практичного посібника щодо підтримки етичної участі дітей у процесах прийняття рішень.

23 червня 2026 р.
Літні канікули – це час пригод, відпочинку та безтурботності. Та для українських дітей літо вже п`ятий рік поспіль проходить у реаліях війни. Саме тому команда Миколаївського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» продовжує працювати навіть під час канікул, створюючи для дітей простір підтримки, творчості та емоційного відновлення.