У скандалі з дитячої фотосесією в Одесі, знайшли винних. Поліція вирішила притягнути до відповідальності батьків дівчаток, які дозволили дітям брати участь в таких зйомках. Про це повідомляє ТСН.
Автор: РБК-Україна
У скандалі з дитячої фотосесією в Одесі, знайшли винних. Поліція вирішила притягнути до відповідальності батьків дівчаток, які дозволили дітям брати участь в таких зйомках. Про це повідомляє ТСН.
Одеська дизайнер Алла Френкель, яка підготувала фотосесію дівчат в нижній білизні для модного показу в Одесі, стверджує, що це - високе мистецтво і проста рекламна кампанія.
Кастинг серед моделей у віці до 14 років одеського агентства проводила сама дизайнер. Після того, як опубліковані фотографії викликали широкий резонанс у громадськості, Алла Френкель пообіцяла провести прес-конференцію і пояснити, чому для реклами вибрали саме такі образи юних куртизанок.
"Я потім все розповім, чесно. Я коментарів не даю з цього приводу. Звичайно, ми вийдемо на зв'язок, ми може бути навіть зберемо прес-конференцію з цього приводу і відповімо на всі питання", - повідомила Френкель.
Однак поки прес-конференція так і не відбулася, а фотограф коментарі давати відмовилася. Колеги Френкель захищають дизайнера і пояснюють, що їй потрібно було представити колекцію.
У соціальних мережах фотосесію назвали подарунком для педофілів. До думки, що подібні рекламні кампанії можуть залучити сексуальних насильників, схиляються і різні експерти.
"Для мене гидота – тому що я працюю з випадками, так, а саме з сексуальним насильством – це мерзота, тому що насправді, я розумію, що в майбутньому у дітей можуть виникнути певні питання, певні проблеми, і навіть щодо того, що їм доведеться проходити там певну психокорекцію або психотерапію", - зазначила юрист ГО "Ла Страда-Україна" Анна Саєнко
Національна поліція вже почала перевірку фото для того, щоб встановити – чи не порушує така фотосесія права дітей і чи є в ній ознаки порнографії.
З'ясувалося, що дозвіл для зйомки дали самі батьки, а також заплатили за неї організаторам гроші. Поліція вирішила залучити батьків до адміністративної відповідальності.
Уповноважений з прав дитини при президенті України Микола Кулеба вважає, що ці фотографії можуть стати небезпечними для дітей.
"Мене дивує божевілля тих людей, які це робили. А це - дуже хороший привід для педофіла, щоб полювати на цих дітей", - розповів Кулеба.
Дитячий психолог зазначила, що в першу чергу питання потрібно ставити батькам і з'ясувати у них, навіщо їм було потрібно, щоб дівчатка знімалися в напівоголеному вигляді.
"Тут треба як раз психологу розбиратися більше з батьками. Навіщо батькам потрібно, щоб їх діти знімалися в напівоголеному вигляді, ось для чого? Чого вони бажають своїм дітям? Ось, якщо вони як би добра бажають, хороших якихось речей, то, на жаль, так не вийде, ось вже виходячи з того резонансу, який є зараз", - зазначає дитячий психолог Ганна Капова-Саванова.
А ось президент Асоціації дитячої моди Ярмак Ірина заявила, що багато в чому винен фотограф, так як потрібно було зробити специфічний дитячий антураж, додати аксесуари і частини тіла заховати в ліжку.
"Справа тут - в фотографі. Це – доросла фотосесія. Можливо тут зробити, знаєте, спальню, дійсно дитячу. Дитину заховати, голі ніжки заховати в подушках, ковдрах. Зробити аксесуари якісь ведмедики, зайчики – щось таке, дитяче. Взагалі дитяча праця заборонена", - підкреслює Ірина Ярмак.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що фотосесія дитячого нижньої білизни викликала жах у українців.
А також писали про те, що у справу про фотосесію дитячої нижньої білизни втрутилася поліція.

2 липня 2026 р.
Літо в самому розпалі, і якщо ти шукаєш ще одну цікаву активність, яка допоможе провести час із користю та знайти нових друзів - запрошую тебе до нашого онлайн психологічного клубу для підлітків!

29 червня 2026 р.
З 24 по 26 червня у Львові відбулася зустріч партнерських організацій міжнародної організації ERIKS Development в Україні. Захід об’єднав представників українських організацій-партнерів, регіонального офісу ERIKS та колег із головного офісу для спільного навчання, обміну досвідом і пошуку рішень на виклики, з якими сьогодні працює громадський сектор.

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈