
В Україні до закладів освіти для учнів 4-х класів вже доставлено 3 мільйони 945 тисяч 344 примірників підручників, що становить 81% загального плану доставки. Про це йдеться у відповіді МОН на запит УНН.
Автор: УНН
В Україні до закладів освіти для учнів 4-х класів вже доставлено 3 мільйони 945 тисяч 344 примірників підручників, що становить 81% загального плану доставки. Про це йдеться у відповіді МОН на запит УНН.
“За інформацією державної наукової установи „Інститут модернізації змісту освіти“, станом на 2 серпня 2021 року доставлено 3 мільйони 945 тисяч 344 примірники, що становить 81% загального плану доставки”, — йдеться у відповіді.
Таким чином Волинська, Рівненська, Хмельницька області забезпечені підручниками на 100%. Вінницька — 99%, Донецька — 97%, Дніпропетровська — 95%, м. Київ — 94% , Луганська та Херсонська — 92%, Черкаська — 90%. Одеська
— 89%.
Зокрема, Державним бюджетом України виділено 608 611,3 тис. грн. коштів на видання (перевидання), придбання, та доставки підручників (у тому числі електронних версій друкованих підручників та з аудіосупроводом) для учнів та педагогічних працівників закладів освіти.
Зазначається, що для учнів 4 класу здійснюється видання 140 назв підручників загальним накладом 4 878 458 примірників.
Також у резерві заплановано 15 тисяч 90 підручників (100% доставлено), 3 тисячі 800 підручників — для діаспори (100% доставлено).
В той же час, електронні версії підручників для 4-х класів у форматі “.pdf” розміщені в Електронній бібліотеці ІМЗО у вільному доступі.
Станом на 2 серпня розміщено 100% підручників, у тому числі підручники для 4-х класів ЗЗСО, що перекладені мовами національних меншин.
З 20 липня триває комплектація та доставка підручників для учнів 8-х класів закладів загальної середньої освіти.
Вже надруковано та передано в доставку 55 назв підручників для 8-х класів загальним накладом 4 мільйони 330 тисяч 600 примірників, що становить майже 87% .
Наразі підручники надходять до закладів загальної середньої освіти.
У січні цього року Міносвіти винесло на обговорення питання щодо впровадження системи електронних підручників.
Додамо також, що протягом останнього року в українських підручниках фіксувалися помилки стосовно історичних подій.
Раніше у підручнику “Хімія” для 9-го класу закладів загальної середньої освіти, виявили вислів про “лікування раку содою”.
А італійське видавництво Pearson, розмістило у підручниках з географії некоректну інформацію про ситуацію в Україні, зокрема, щодо Криму та Донбасу.
УНН

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈

24 червня 2026 р.
В рамках Проєкту «Посилення громадянського суспільства у захисті прав дітей», який ГО "Жіночий консорціум України" реалізує у співпраці та за підтримки Save the Children Ukraine шукає експерта(ку)-методолога(иню) для розробки практичного посібника щодо підтримки етичної участі дітей у процесах прийняття рішень.

23 червня 2026 р.
Літні канікули – це час пригод, відпочинку та безтурботності. Та для українських дітей літо вже п`ятий рік поспіль проходить у реаліях війни. Саме тому команда Миколаївського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» продовжує працювати навіть під час канікул, створюючи для дітей простір підтримки, творчості та емоційного відновлення.