
Плач, крики та істерики – перші асоціації, які виникають у багатьох дорослих і пов’язані з дитячими спогадами, коли їх питають про здачу аналізів. Насправді, чимало дорослих бояться уколів, відбору кров з вени і навіть з пальця та інших медичних маніпуляцій, то що вже говорити про маленьких дітей. Утім, цих маніпуляцій аж ніяк не уникнути, щоб зрозуміти хвора дитина чи здорова, який її загальний стан, де відбулися збої в роботі організму тощо. І щоб уникнути дитячих істерик лише при вигляді людей у білих халатах, психологи радять до здачі аналізів дітей готувати заздалегідь.
Автор: zaxid.net
Плач, крики та істерики – перші асоціації, які виникають у багатьох дорослих і пов’язані з дитячими спогадами, коли їх питають про здачу аналізів. Насправді, чимало дорослих бояться уколів, відбору кров з вени і навіть з пальця та інших медичних маніпуляцій, то що вже говорити про маленьких дітей. Утім, цих маніпуляцій аж ніяк не уникнути, щоб зрозуміти хвора дитина чи здорова, який її загальний стан, де відбулися збої в роботі організму тощо. І щоб уникнути дитячих істерик лише при вигляді людей у білих халатах, психологи радять до здачі аналізів дітей готувати заздалегідь.
Львівські психологи твердять: у 99% випадків, коли дитина боїться здавати аналізи, не дозволяє зробити укол чи щеплення тощо, винуваті батьки. Доволі часто вони ведуть дітей на аналіз чи іншу маніпуляцію, і щоб не було істерик вдома чи дорогою до лабораторії чи поліклініки, нічого дитині про це не кажуть. Аж тут виходить тітка у білому халаті і бере з пальця кров чи дає укол. Ось тоді у дитини і починається справжня істерика.
Бувають й інші ситуації. Після болісної маніпуляції батьки кажуть сину чи доньці: «Ах яка погана тьотя, зробила Богданчику (Марійці) боляче. Накивай їй пальчиком».
Це, на думку психологів, велика помилка батьків. І такий підхід веде до того, що у майбутньому будь-який досвід, пов’язаний з медичними маніпуляціями, викликатиме у дитини страх та негативні відчуття. Нерідко цей страх залишається і тоді, коли дитина стала дорослою.
Головне правило – говорити дитині правду
Аби діти спокійно здавали аналізи чи проходили інші маніпуляції, їх треба до цього готувати. Ось вісім правил, яких психологи радять обов’язково дотримуватися.
Головна медична сестра лабораторії «Ескулаб» Марія Шипка каже, що при відборі аналізів до кожної вікової категорії потрібний свій підхід, а до дітей особливо. Скажімо, з новонародженими треба працювати дуже обережно. Хоча вони ще й не усвідомлюють, що відбувається, й на саму процедуру відбору крові не реагують, проте в немовлят ще не сформована координація рухів, усі судини дуже тоненькі, тому працювати має професіонал.
«Професіонал – це не лише та сестра медична, яка вміє технічно зробити маніпуляцію. В нашій роботі потрібно бути й добрим психологом, щоб знайти індивідуальний підхід до кожної дитини, а також і до батьків, які часто переживають чи не більше, ніж сама дитина», –каже Марія Шипка.
У медичній лабораторії «Ескулаб» при відборі крові на аналіз, за її словами, є професійний підхід до дітей різного віку, тут психологічно підтримають дитину, а після відбору – обов’язково похвалять та вручать іменну грамоту за хоробрість.

24 червня 2026 р.
Нещодавно ми провели завершальні заняття курсу резильєнтності для двох груп в одній із громад Чернігівщини.✨ 🌈

24 червня 2026 р.
В рамках Проєкту «Посилення громадянського суспільства у захисті прав дітей», який ГО "Жіночий консорціум України" реалізує у співпраці та за підтримки Save the Children Ukraine шукає експерта(ку)-методолога(иню) для розробки практичного посібника щодо підтримки етичної участі дітей у процесах прийняття рішень.

23 червня 2026 р.
Літні канікули – це час пригод, відпочинку та безтурботності. Та для українських дітей літо вже п`ятий рік поспіль проходить у реаліях війни. Саме тому команда Миколаївського хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» продовжує працювати навіть під час канікул, створюючи для дітей простір підтримки, творчості та емоційного відновлення.